Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A lenyelt étel 80%-át 10...

A lenyelt étel 80%-át 10 percen belül valóban felszívja a emésztőrendszer, vagy ez teljes mítosz? Tehát ha felhányják utána szinte rögtön, az nem sokat von le az étel kalóriamennyiségéből?

Figyelt kérdés

2018. szept. 5. 17:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Mármint hogy a kalóriát szívja-e fel.
2018. szept. 5. 17:36
 2/10 anonim válasza:
50%
Dehogyis.
2018. szept. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Dehogy szívja...

Nagyon sokat van a gyomorban, aztán összetételtől függően még a vékonybélben. Nem figyelted még meg, hogy mikor hánysz, sokszor olyat látsz viszont, amit órákkal korábban ettél?

2018. szept. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De, igazad van. Csak láttam, hogy néhány ember ezt írja, és kicsit elbizonytalanodtam. Köszönöm, megnyugtattatok :D
2018. szept. 5. 18:50
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
Az alkohol és az egyszerű cukrok már a szájból is felszivódnak, ahhoz, hogy berúgj, nem kell lenyelned a piát. Szóval igen, ha olyan kaját eszel, az viszonylag gyorsan is fel tud szivódni. De ez csak a kalória, a tápanyagokra nem vonatkozik. Meg nyilván ritkán eszünk teljesen homogén kaját, egy hamburgerből hiába szivod fel a cukrot, a marhahúst egy teljes napig kell emésztened. Szóval a 80% elég extrám esetnek tűnik, de nem is lehetetlen.
2018. szept. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Az utolsónak igaza van, nem mindegy, hogy kalória vagy tápanyagokról beszélünk. A kórházban 30 percig nem mehetnek a bulimiások wc-re, utána már mehetnek. Egyébként látszik is a bulimiásokon, hogy a legtöbb nem vékony, sőt..
2018. szept. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kalóriára értettem. Eddig csak az anorexiával küzdöttem, pár hete kezdtem hányni. De most képtelen vagyok anélkül enni, hogy ne hánynék...
2018. szept. 5. 19:16
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer nagyon rossz passzban voltam és bezabáltam egy csomó csipszet. 5 percen belül megittam 2 pohár vizet és utána próbáltam volna magam meghánytatni, de a vizen kívül semmi nem jött vissza.
2018. szept. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Anyádék tudnák a problémádról? Csak mert ha így folytatod, hamar szakaszjegyet kapsz a temetőbe.
2018. szept. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
32%

#10

akkor miert adsz tippet masnak, hogy hogyan tegye tonkre a sajat egeszseget?!

2018. szept. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!