Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Véletlen egybeesés, vagy...

Véletlen egybeesés, vagy korlátozza a 4G-met a Telekom?

Figyelt kérdés

Itthoni vezetékes internet sajnos régi építés és 30/10 Mbps a maximum elérhető sebesség.


Mértem telefonon 4G-ről egy sebességtesztet (wifi kikapcsolva persze) és hajszál pontosan ugyanazt mérem. 30 le, 10 fel. A Telekom honlapja szerint tökéletes nálunk a lefedettség és a 4G maximuma 300 Mbps, a telefonom pedig 600 Mbps-ig bírja a strapát (Redmi Note 5). Nem vagyok árnyékolt helyen sem.


Szóval nem igazén értem, hogy miért csak 30/10 és érdekes, hogy pont ugyanannyi, mint amennyit a vezetékes hálózat bír. Ráadásul a vezetékessel ellentétben 4G-n a mérés kezdetekor van 1-2 40 Mbps-os csúcs, de aztán 30-nál stabilizálódik, ami szintén korlátozást sejttet.


Az pedig nyílt titok, hogy a szolgáltatók mocskos nagy átverésekkel dolgoznak. Tud valaki más okot, hogy miért lehet 30/10-es a 4G-m, vagy lehet, hogy tényleg korlátozzák a vezetékes hálózat maximumára? (hisz aki nem internetezik túl sokat, az simán kihozhatná ugyanennyire vagy akár olcsóbbra a netet 4G megosztással, miközben a sebesség sokszorosa a vezetéken elérhetőnek)


2019. jan. 3. 11:10
 1/6 repulo ***** válasza:

Mit jelent a "garantált letöltési sebesség"?


A fent feltüntetett garantált le- és feltöltési sebesség az esetek 100%-ában 0 Mbit/s az adott előfizetői hozzáférési ponton. Azonban a Telekom az esetek 80%-ában elérhető letöltési sebességet is vállal, ez csomagonként eltérő lehet, 4G esetén pl. letöltéskor 2 Mbit/s.

2019. jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Ne vergődjél már ennyit. A mobilnet sebessége sok dologtól függ, nem véletlen, hogy a garantált sebesség nulla. Egyébként mire nem elég neked a 30 Mb/s?
2019. jan. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

"A Telekom honlapja szerint tökéletes nálunk a lefedettség és a 4G maximuma 300 Mbps"


Az autópályán pedig 130 Km/h a megengedett legnagyobb sebesség. De ha dugó, baleset van vagy rosszak az időjárási viszonyok, akkor az autók mégis csak araszolnak.


Na ez a digitális sztrádán sincs másképp.

Sok tényező befolyásolja az elérhetőséget és a sebességet.

2019. jan. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dominósoknak 30/10. Ha előfizetős vagy, akkor nem tudom miért annyi. Amúgy mire nem elég a 30Mb/s? Telefonon torrentezel?
2019. jan. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4 Örülök, hogy valaki értelmesen is tud válaszolni, köszönöm.


Amúgy nem arról van szó, hogy elég-e vagy sem, hanem hogy ha előfizetsz valamire és azért az összegért X értéket ajánlanak, akkor elvárja az ember, hogy meg is kapja az X értéket. Ezért kérdeztem, hogy mi okozhatja ezt, mert ha semmi valós magyarázatot nem találni rá, akkor egy íratlan lehúzásról beszélünk. De ezek szerint nem erről van szó.

2019. jan. 3. 14:45
 6/6 anonim ***** válasza:
"X értéket ajánlanak, akkor elvárja az ember, hogy meg is kapja az X értéket". esetek 80%-ában 2 mbps, amit garantálnak. A leírásod alapján ezt meg is kapod. Mi a probléma?
2019. jan. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!