Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » S9+, Note 9, Mate 20Pro vagy...

S9+, Note 9, Mate 20Pro vagy OnePlus 6T?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni ezek a telefonok közül. Ki melyiket használja és mi a személyes véleménye róla?

2019. febr. 3. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6T
2019. febr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
Note 9 fortnite skin miatt
2019. febr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mate 20 Pro-t használok. Nagyon jó telefon, nagyon szeretem, de mivel csak felsoroltad a választandó készülékeket és semmi konkrétumot nem említettél meg, így nem tudom, mit írjak róla neked és mire térjek ki részletesebben, meg hogy ajánljam-e neked egyáltalán.
2019. febr. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Brandon41 ***** válasza:

Mindegyik nagyon jó telefon, de azért van köztük "kisebb" árkülönbség.

Mi fontos neked egy telefonnál (kamera,hardver szoftver, tárhely, bővíthetőség)?

2019. febr. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A kamera a szoftver és a kezelhetőség főként ami érdekel engem.
2019. febr. 4. 12:03
 6/11 anonim ***** válasza:

(A 2. válaszoló vagyok!)


Kamera: nekem az egyik fő szempontom volt a telefonvásárlás előtt, hogy egy olyan készüléket kapjak készhez, amivel kiváló minőségű fotókat lehessen készíteni, évek múlva is. Nos a Mate 20 Pro személyében én ezt úgy gondolom, hogy megkaptam. Alapból a 40 MP-es fő kamerával is elképesztő élességű és részletességű fotókat lehet készíteni, de amit én legalább ennyire szeretek, az a 20 MP-es széles látószögű lencse. Szerintem zseninális, hogy ezt belerakták a telefonba. Egyszerűen annyi dolog ráfér így egy fotóra, hogy néha el sem lehet hinni. Ráadásul a 20 MP miatt ennek a minőségével sincs gond.

Aztán ott van az Este mód, aminek megint roppant mód örülök. Igaz, kb. 5 mp-ig teljesen mozdulatlanná kell válnod, mikor a képet készíted (és a telefon nem nagyon díjazza azt sem, ha valaki közbe belép a képbe), de utána viszont olyan megvilágítású képet kapsz vissza, hogy az megint csak elképesztő. Ezzel megint csak gyönyörű képeket lehet készíteni. (Van egy haverom, megkért, hogy fotózzam le a BMW-jét úgy, hogy már tök sötét volt. Nem hitte el, hogy azt a képet akkor csináltam. :D )

Végezetül, ami még nekem a Mate 20 Pro fotózásában nagyon tetszik, az a mesterséges intelligencia! Én nem tartom magam egy profi fotósnak, a telefonnak viszont van egy Pro módja, amivel a rekeszértékeken keresztül mindenféle egyéb speciális beállítás elvégezhető.

A mesterséges intelligenciával viszont nem kell tökölnöm! Egyszerűen csak ráfókuszálók a célpontra és a telefon máris kiírja, hogy szerinte mi az, amit látok és úgy hangolja a beállításokat, hogy nekem csak a kép készítésére kell böknöm és egy, mobilos szemszögből tökéletes minőségű fotót ad vissza.

Nyilván a rendszer, mivel mesterséges intelligencia alapú, gyakran produkál vicces dolgokat (a fekete-fehér macskára pl. pandát ír vagy a tyúkólra történelmi épületet :D ), de pl. fotóztam már le úgy egy kutyát, hogy kikapcsoltam a mesterséges intelligenciát, majd úgy is, hogy bekapcsoltam és egyértelműen az utóbbi során készült képet tartottam szebbnek.


Amiben viszont a Mate 20 Pro kamerája sajnos gyenge, az a videózás! Nincs 4K 60 FPS és bár 4K 30 FPS-nél van képstabilizátor, azért az sem az igazi.

Én őszinte legyek, 100 esetből talán 1-szer, ha videózásra használom a Mate 20 Pro kameráit (akkor is FullHD felbontásban, nekem az az elkövetkező 3-5 évben bőven elég), egyébként szinte csak és kizárólag fotózásra kell. Így ha te is sokat fotózol és ehhez keresel egy jó telefont, akkor ezek közül a mobilok közül én mindenképpen a Mate 20 Pro-t ajánlanám, már csak a széles látószögű lencse és az Este mód miatt.


Szoftver és a kezelhetőség: alapból a legfrissebb Android-dal jelent meg a készülék és folyamatosan érkeznek rá a biztonsági frissítések is, de emellett utólagosan igyekeznek ilyen-olyan egyéb újításokat is szoftveresen eszközölni a készüléken.

Példának okáért a kamera a legutóbbi frissítéssel megkapta a szuper makró módot (kb. 2 cm távolságból lehet nagyon éles és kiváló minőségű fotókat készíteni a telefonnal) és sokan nem tudják, de a telefon megjelenésekor, a 3D-s arcfelismerő kezdetben csak álló helyzetben ismert fel, a frissítésekkel viszont már képes a telefon fektetett állapotban is feloldani. (Amit javítsanak ki, ha rosszul tudom, de szerintem az iPhone X(S/R) modellek sem tudnak.)

De a képernyő alá épített ujjlenyomatolvasó is egyre jobb, gyorsabb és pontosabb a megjelenése óta, a frissítéseknek köszönhetően!


A nagyon erős hardver miatt a rendszer használata gyors, fluid, akadásmentes. Nem tagadom, az elmúlt közel 3 hónap alatt eddig kétszer tudtam megfagyasztani a telefont és mind a kétszer úgy jött elő, hogy elment a router wifi-je és ezzel a telefon úgy látszik, nem tudott mit kezdeni. De egy újraindítás (meg a router megcsapkodása :) ) és már ment is minden tökéletesen.


A GPS-sze is dual, AGPS / Glonass / BeiDou / Galileo támogatással, amivel nagyon-nagyon pontos nyomkövetést tud a készülék.

2019. febr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a Huawei Máté 20 Pro. Előttem már leírtak kb. mindent róla.
2019. febr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat, most nézem, az a zárójelben lévő 2. válaszoló valójában a 3. válaszoló akart lenni! :D :D


(Szóval én vagyok a 3. válaszoló, a 6. válaszoló és a mostani válaszoló is! :) )

2019. febr. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget, ment a zöld kéz.

A OnePlus már az első telefonja óta vonzott engem de mindig került valami más telefon ami elcsavarta a fejemet.

Most is így lett. A Mate 20 Pro mellett tettem le végül a voksom és nagyon de nagyon de nagyon megvagyok elégedve vele valami hihetetlent alkotak.

Milyen tokot ajánlanál rá mert közbe két bal kezes tudok lenni 😁.

2019. febr. 6. 00:12
 10/11 anonim ***** válasza:

Használd egészséggel! ;)


Tokkal kapcsolatban: én azt csinálom, hogy van egy PS Vitához vásárolt tokom, ami már 7 éven át sikeresen megvédte a gépet, így azt fogtam be. Kicsit fura megoldás, de nekem a szilikon tokok vagy a hivatalos tokok nem tetszettek, szerintem egy kisebb eséstől sem védik meg a telefont.

Valami ilyesmit használok:

[link]


Valamint egy fóliát tetess rá! Én a Media Markt-ban kapható ClearPlex fóliát javaslom. Nem olcsó, de cserébe prémium termék:

[link]

2019. febr. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!