Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a velemenyetek a Xiaomi...

Mi a velemenyetek a Xiaomi telefonokrol?

Figyelt kérdés
Kineztem egy Xiaomi mi a 2 telefont tetszik de nem tudok rola semmit, csinaljon jo kepeket, es nagytaarhellyel rendelkezzen.

2019. márc. 6. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem most van a második Xiaomi telefonom és nagyon jók! Mid képkészítés mind tárhely szempontjából.

Én innentől kezdve amit lehet Xiaomira váltok le.

2019. márc. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
milyen tipusu Xiaomid van? nem gatyi azboprracios rendszere? hamar felold az uj lenyomat olvaso?
2019. márc. 6. 10:29
 3/10 anonim ***** válasza:

Barátomnak is Xiaomija van, teljesen meg van vele elégedve.

Elég sokat használja napi szinten, és elég jó az üzemideje, és a tárhelye is megfelelő.

2019. márc. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is ez ven redmi 5 plusz és nagyon jó. Szerintem veri az ájfont meg a Samut minőségben és tudásban is.
2019. márc. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Olyannak nem szabad hinni, aki nem bírja leírni normálisan, hogy “Iphone”.

Amugy teljesítményben lazán hozzák a nagy nevek szintjét. Üzemidőben egyik legjobb telefonok, viszont az anyaghasználat nem hasonlítható egy Iphone/Samsung telefonhoz, de ez nem nagy dolog.

2019. márc. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem Mi A1-em van és ahogy telik az idő, úgy kezdek kiábrándulni a Google One projektben résztvevő Xiaomi telefonokból.

Egyrészt: nekem, több Google szolgáltatásra nincs szükségem, pl. Google Zene, Filmek, stb. (részben amiatt, mert Magyarországon nem annyira jók, mint mondjuk az USA-ban, illetve én, mást szoktam meg). Ezek viszont a Google Android szerves részük.

Másrészt: volt szerencsém a MIUI-hoz és el kell mondanom, hogy azok jobban muzsikáltak nálam. A frissítésekről meg ne is beszéljünk: a Xiaomi több, régebbi készüléket is jobban frissít, mint bármilyen másik Android gyártó, de ezek, mint MIUI-sok (ami lényegében a Xiaomi módosított Android-ja). Arról nem is beszélve, hogy aki iPhone-ról tér át, annak ez, sokkal könnyebb, mert a felülete nagyban hasonlít rá.

Ezek miatt mondom, hogy inkább a Xiaomi Redmi Note 6 Pro-t érdemes megvenni, nem egy helyen (mint pl. Eustock oldalán) 60E Ft-ért rendelhető, de természetesen az Árukeresőn is körbe lehet nézni. Van még egy másik ajánlott készülékük, ami picivel drágább, mint 60E Ft: Xiaomi Mi 8 Lite. Ez, ellenben a Mi A2-vel, microSD kártyával is bővíthető, úgyhogy a tárhellyel aligha lesz gondod.

2019. márc. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi A1 telefont használtam egy évig, pár napja váltam meg tőle, az arukereso.hu-ra írtam értékelést, ebből idézek, miért ábrándultam ki a Xiaomi márkából.


"Android 8. 1 rendszerrel jó telefon volt, gyors, megbízható, a GCam tökéletes képeket csinált, kifogástalanul működött a hotspot, akár az ébresztések.

Android 9-re frissítve megjelent a dual 4G, már ha működött volna, ugyanis még nem jött újabb frissítés, a telefon alig volt képes 4G hálózatra csatlakozni, tele vannak a fórumok a hibával. A következő frissítéssel végre javították, ismét látta a 4G hálózatokat, de csak az 1. kártyahelyről ment a hotspot. Ám a korábbi használhatóságnak nyoma sem maradt, a felére esett vissza a sebesség, olyan helyeken töltött hosszú másodpercekig, ahol azelőtt semmi probléma sem volt a hálózattal. Illetve spontán elment a mobilnet a telefonról, újraindítás után lett csak jó. (Érdekes, az új telefonommal ismét kifogástalan a mobilnet és a hotspot, valamint olyan helyen is netezek, ahol eddig a Xiaomi telefonnal semmi térerő nem volt.)

Aztán: késtem néhányszor miatta, mert ugyan ébresztett, ám rezgés és hang nélkül, csak a kijelző világított, hiába volt beállítva rendesen. Aztán ott az értesítés az elmulasztott ébresztésről. Néhány funkció hiányosan vagy nem működött, telefonáláskor alig akarták érteni, hogy mit mondok. Az ujjlenyomat olvasó kifogástalanul és gyorsan működtt mindkét rendszeren.


Alacsony ár mellett erős hardver, árazásban verhetetlen a Xiaomi. Egy másik kínai gyártótól vettem most telefont, drágábban mint amennyiért a Mi A1-et, mégis egy csomó dologban visszalépést jelentett.


Gyenge szoftveres támogatás, hiába Android One. A havi frissítésekkel nincs gond, de ne váltsanak főverziót, ne adjanak ki egy hibás működésű rendszert véglegesnek, amíg le nem tesztelték rendesen.

Hangos és gyenge rezgés, egy 3000 (3 ezer! ) forintos telefonban komolyabb rezgőmotor van."

2019. márc. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

# 7: na akkor, le írom, mi ezzel a bajom:

1. Maga a gyártó cég, 2010-es.

2. Xiaomi eleve a saját, módosított Android verzióival ellátott készülékeket ad el, ami a MIUI.

3. Maga az Android One projektje, 2017-es és az A1-el kezdődött (igen, 7 évvel rá).

4. Az A1 Pie frissítéssel nekem is bajom van, de nem azzal, amit leírtál, hanem inkább azzal, hogy sokkal gyorsabban merül.

Úgyhogy ja, érdemes más készüléket is kipróbálni, mert úgy, picit vegyesebb a helyzet.

2019. márc. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Középkategóriás telefonjaik jók. A Redmi sorozattal van tapasztalatom, volt 4esem és most 5ösöm van.


A flagshipekről is jókat hallottam pl. Mi Mix 2, Mi 8, most fog kijönni a Mi 9, ha jól tudom.


A Mi A széria a stock androiddal szerintem elmarad a MIUI-s telefonjaiktól.

2019. márc. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nkm xiaomi redmi 9AT telóm van, szerintem nm annyira jó minden appból kidob, folyton eltűnik a háttérképem, csak 24 gigabyte-os , gyorsan merül. Én azt mondom inkább vegyél Huaweit vagy samsung-ot
2022. okt. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!