Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi lesz, hazaköltözés után...

Mi lesz, hazaköltözés után nem fizetem a külföldi telefonszámlám?

Figyelt kérdés
Külföldön élek, lassan hazaköltözök, most kötöttem új telefonos szerződést. Szerintetek, lesz e valamilyen következménye, ha nem fogom itthonról fizetni, illetve ha kötök még egy szerződést és viszek haza még 1 telefont? : ) Letiltják az előfizetést az rendben, illetve fekete listás leszek a szolgáltatónál. Ezenkívül? Betudják hajtani valmilyen úton módon?

2019. ápr. 14. 23:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha EU, és nemzetközi EU-s szolgáltató, na akkor igen.

Ha Kínában élsz, és helyi cég, akkor nem.

2019. ápr. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kínából is behajtják. Ha Nagyon akarják bárhonnan behajtható bármilyen tartozás, csak idő és energia kérdése. Az idő és energia befektetés nem biztos megéri, ha drágább az adóst felkutatni mint amivel tartozik. Ekkor hagyják futni.
2019. ápr. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kanadában vagy és itthon van OTP számlád, akkor ne tarts rajta sok pénzt.
2019. ápr. 15. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én utána az adott országot is elkerülném egy jóidőre...
2019. ápr. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen húzások miatt van külföldön (is) egy elég erős vélemény a magyarokról.


Igen, be lehet hajtani. Az, hogy meg is fogják tenni, nos az nem biztos, ahogy írták, attól függ megéri e.

Ha egy meglévő előfizetést nem fizetsz tovább (készülék nélkül) akkor szerződést szegtél, feketelista, kész. Az adott Szolgáltató a tartozások rendezése előtt (kötbérrel együtt) nem fog veled szerződni, ha esetleg megint oda keverednél.

De miért is akarsz lopni? Ha kihozol egy telefont és utána lépsz, és nem fizeted tovább, az szerinted mi? Megéri egy szaros telefonért? Komolyan nem értem az embereket...

Ja és igen, ezesetben kerüld el egy időre az adott országot (ezt is írtak már előttem). Elképzelhető hogy fent leszel a körözési listán :)

2019. ápr. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég suttyó, paraszt vagy ha így növeled a magyarok becsületét.
2019. ápr. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha kihozol egy telefont és nem fizeted a részletet az eszközt letiltják és használhatatlan lesz.
2019. ápr. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es ez nem feltétlenül igaz.

angliában például csak az adott szolgáltató teszi tiltólistára.

ha kifüggetleníti a telefont, akkor a többi szolgáltató kártyájával használható.


innen bátorítanám a kérdezőt, öcsém megpróbálkozott vele...megtalálták...és most fizeti :D vodafone-tól hozott ki iPhone-t, fél évig fizette rendesen, utána kért függetlenítést, és mivel többen mondták neki, hogy a britek leszarják, onnantól nem fizette...később vodafone hálózatról letiltották, de azóta is használja másik szolgáltató kártyájával.

mondjuk ő az országban is maradt, de ez nem akkora akadály a határokon túl sem.

2019. ápr. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy mi lesz? Öregbíted a magyarok hírnevét. Ne feledd, a saját országod nagykövete Vagy, amikor külföldön tartózkodsz bármilyen célból is. Honfitársaidat, nemzetedet a Te ottani cselekedeteid alapján ítélik meg.
2021. jan. 5. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!