Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Külföldi munkával szerzett...

Külföldi munkával szerzett pénzen Mo-on ház vásárlás és hazaköltözés. Szerintetek jó ötlet ez?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, dolgozunk, házra gyűjtünk. Szeretnénk építeni, de ha nem jön össze, akkor készet veszünk. A Balaton-felvidékre szeretnénk menni, csendes faluba. A ház körül megtermelnénk amit lehet, egyikünk vagy mindkettőnk dolgozhatna közeli városban ha kell.

Mit gondoltok? Érdemes hazamenni?


2014. dec. 19. 23:49
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Érdemes. Csak itthon kicsit kisebb lesz az életszínvonal.
2014. dec. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Erdemes, en is ismerek akik ezt csinaltak.
2014. dec. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Igazából szerintem csak így érdemes. Külföld az mindig külföld marad. Sosem tudnám a hazámnak érezni Németországot vagy akármi mást. Meg ott is mindig csak egy magyar bevándorló maradnék. Kimenni, dolgozni és spórolni majd hazajönni. A többség amúgy is ezt csinálja.
2014. dec. 20. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Az hogy érdemes-e, azt csak ti tudhatjátok. Ilyen kérdésben ne másokra hagyatkozzatok, hanem ez legyen z TI döntésetek. Én semmi pénzért nem élnék már otthon, egyszerűen nagyon megszoktam egy bizonyos életszínvonalat, ès ebből nem akarok lejjebb adni. Viszont van olyan ismerősöm, aki hazament és jól megvannak. Nektek kell dönteni, tudjátok nektek mi a jó.
2014. dec. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Előbb nézz utána, hogy itthon találnátok-e munkát, főleg egy falun vagy annak közelében? Nem olyan egyszerű munkát találni. A ház körül nem sok mindent tudnál megtermelni, úgy, hogy meg is érje.
2014. dec. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Ausztriában a legjobb melózni,én ott keresem meg a pénzt és itthon élek,itt költöm el.Igaz közel lakom a határhoz.Ez a legjobb buli.
2014. dec. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
3: Ne ereztem, hogy otthon nagyon megbecsultek es tiszteltek volna.
2014. dec. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Főleg akkor lenne érdemes, ha tartalékotok is lesz. Mert lehet, hogy a munka nem úgy jön össze ahogy gondoltátok. Az ismerősöm most szabadult meg a szőlőjétől Badacsonyban, mert képtelen kitermelni az 500 ft/litert a minőséginél. Alatta meg az olasz pancsok viszik a prímet. A turistk meg a sört isszák.
2014. dec. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
6#, mi is ugyanezt tervezzuk, mi szinten a hataron levo varosbol vagyunk, de mivel most mindketten Becsben dolgozunk ezert ide koltoztunk. Kesobb tervezzuk a haza koltozest es a kozelbe ingazast, annal jobb tenyleg nincs.
2014. dec. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagyon sokat gondolkodtunk rajta, az is felvetődött, hogy Mo-on nagyobb városban vennénk még egy lakást amit kiadunk.

Vállalkozást nem nagyon mernék indítani, mert akkora tőkénk nem lesz, hogy kibírjuk ha becsődöl. Inkább lennénk alkalmazottak.

Szeretünk itt, de mégsem az igazi. Ha gyerekünk lesz, akkor szeretném ha nem egy ilyen agyament fogyasztói társadalomban élne. Magán iskolára meg nem telne itt.

2014. dec. 20. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!