Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen tényezők befolyásolják...

Milyen tényezők befolyásolják egy telefonnál a benchmark eredményét? Töltöttség, akku hőfok, fényerő, bekapcsolt modulok?

Figyelt kérdés

Már többször észrevettem,hogy Antutu bench esetén valamikor a szokottnál 15-20 ezerrel kevesebb pontot ad,majd nem sokkal később megismételve már hozza az elvárt értékeket.

Ez mitől lehet?


2019. ápr. 19. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy milyen alkalmazások és fájlok vannak rá letöltve, tehát a tárhely mennyire foglalt, és így ez mennyire terheli a hardvert!
2019. ápr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tárhely foglaltsága (letöltött fájlok) nem terhelik a hardvert. (Max ha kevés a szabad hely és a rendszer már nem tudja a cache -eket bővíteni/használni)


A háttérben futó appok viszont igen. Ezek RAM és CPU használata okoz különbségeket a benchmark -ok esetén.

2019. ápr. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Természetesen mindig bezárok minden háttérappot a bench elött.

Tegnapelött sikerült 134 ezer pontot elérni,tegnap pedig 155 ezret.

2019. ápr. 20. 09:38
 4/4 anonim ***** válasza:

"Természetesen mindig bezárok minden háttérappot a bench elött."


A háttér appok nem feltétlenül utólag telepített appok. Ott van sok rendszer app is, ami futhat a háttérben (pl.: Play áruház; gmail; drive...). Valamint sok app miután "bezárod" elindúl újra, mert van olyan szolgáltatása, ami miatt a rendszer úgymond "életben tartja" az adott appot. Ilyen lehet pl.: E-mail kliens(ek); csevegő appok; közösségi appok; stb.

Ezek rögtön a bezárás után, vagy kis késéssel újra elindulnak ezzel RAM -ot, CPU -t, sőt a belső tárhely írási/olvasási sebességét is befolyásolják, ami kihat a benchmark eredményére.


Ha mindez nem elég, egyes rendszerek bizonyos akku töltöttség alatt korlátozzák a CPU órajelét és/vagy aktív magok számát, ami kihat a számítási kapacitásra. Más rendszerek a CPU hőfokot is figyelik és annak függvényében is korlátozhatják a CPU teljesítményt. Mindez persze rendszer függő. ... Az én mobilon pl. 10% akku töltöttség alatt a CPU órajelet és az aktív magok számát is korlátozza, függetlenül az akkukímélő állapotától (ki vagy be van -e kapcsolva). Eddig (bár nem szoktam benchmark -okat csinálni) játék közben sem tűnt fel, hogy a számítási kapacitás hírtelen 40% -alá esett, ugyanis kb ennyire jön ki a korlátozások miatt a számítási kapacitás 10% alatt. Csak az tűnt fel, hogy pittyeg, mert merül. ... A CPU hőfokot, órajelet, aktív magok számát és a terheltséget szoktam figyelni (van erre egy widget a kezdőlapok egyikén) ezen tűnt fel a korlátozás is 10% akku töltöttség alatt, amúgy észre sem vettem volna. Aztán egyszer játék közben egyszercsak azt látom, hogy már 5% -on az akku, de nem is akadt a játék, pedig akkor már tudtam, hogy 10% alatt korlátoz a rendszer.

2019. ápr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!