Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Most végtelen mobilnetem van?

Most végtelen mobilnetem van?

Figyelt kérdés

Van egy iphone SE típusú telefonom (Telenoros). Jelenleg havi 4gb-os csomagom van, de azt olvastam, hogy ha VPN hálózathoz kapcsolom, akkor a szolgáltató nem tudja beazonosítani és lefogyasztani a netet rajta. Most az OpenVPN nevű appal amerikai VPN hálózatra kapcsoltam.

Az a kérdésem, hogy így működhet, vagy ugyanúgy el tud fogyni a díjcsomagom?

Előre is köszönöm a válaszokat! :D



2019. ápr. 28. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint nem vagy tisztában a VPN működésével. A VPN nem használható ilyesmire. Egyrészt, mert sim kártyához kötik a mobilnetet és nem ipcímhez, másrészt ha az ip címhez kötnék is hülye elmélet, mert az ip címeden a csomagok ugyan úgy kivándorolnak. Csak célba egy másik eszközön és ip címen keresztül érnek. Szóval azon felül hogy erre nem alkalmas még plusz mobilnetet fogyaszt. Gratulálok hozzá! :D
2019. ápr. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Meglepődtem volna, ha ez működik. :D
2019. ápr. 28. 17:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden először a szolgáltató által adott kapcsolatosan keresztül megy ki/be a net felé vagy onnan, így ez nem kerülhető meg.

Amúgy is mindegy lenne, hogy VPN-nel csatlakozol a mobilnetre vagy mobilnettel a VPN-re és úgy tovább, mert mindaddig amíg a mobilnet benne van az adatforgalmazásban, az el is számolja az adatmennyiséget. A mobilnetre csatlakozás a mobilnet megkerülésével nem megy, mert vagy csatlakozol valamire, vagy nem. A VPN pedig egyértelműen a mobilnetet használja, máskülönben nem lenne netelérés.

2019. ápr. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Eszerint az elmélet szerint ha a telefontöltőm és a konnektor közé beteszek egy hosszabbítót végtelen áramom lesz hiszen nem közvetlenül a hálózatról veszem az áramot hanem egy hosszabbítóból.
2019. ápr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem válaszoló analógiája a legjobb igen. A VPN, csak egy köztes csomópont a két pont(telefon és szolgáltató) közt. A VPN arra használható pl hogy weboldalak amiket felkeresel ők látják úgy mintha amerikából neteznél.
2019. ápr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld. Egy videóban láttam ezt a módszert, de nekem is elég gyanús volt. Sejtettem, hogy nem működik. :)
2019. ápr. 28. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!