Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vegyek egy drágább telefont,...

Vegyek egy drágább telefont, vagy egy telefont és egy fényképezőgépet?

Figyelt kérdés

Kezdeném azzal, hogy egyébként is szükségem van (legalábbis hamarosan szükségem lesz) egy új telefonra, mert a meglévő egyre több sebből vérzik, nem is egy új modell.


Tehát telefont a közeljövőben mindenképp vennem kell. A kérdés az, hogy vegyek egy olcsóbb telefont meg egy fényképezőgépet vagy egy drágább telefont ami igazán jó képeket csinál?


Nagyon fontosak számomra a szép képek, mert van egy kis kezdő vállalkozásom, aminek a részleteibe most nem mennék bele, de fontos a vizuális megjelenés és én csinálom a képeket a közösségi média csatornáinkra.


A Samsung Galaxi S9 vagy S10 telefonokat néztem ki. Szimpatikusak is, jelenleg is samsungom van stb. De egyébként fényképezőgépre sem költenék olyan 70ezernél többet és az a nagyon maximum. Akkor meg már megérné egy 200ezer körüli telefont venni (legalábbis én laikusként így gondolom de érdekelne, hogy akik egy kicsit jobban belelátnak mit gondolnak)


Nem egy profi fotós jellegű dologra van nekem szükségem, de mondjuk ilyen minőségű képekre:

[link]


2019. máj. 5. 17:49
 1/9 anonim válasza:
0%
Ha nem költenél fényképező gépre 70 nél többet akkor a telefon jobban megéri mivel véleményem szerint egy 70 ezres fényképező gép nem tud többet mint egy telefon kamerája.Még annyi hogy a huawei kamerái nagyon jók e setleg érdemes azon is elgondolkoznod .
2019. máj. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Mindenképpen egy felső kategóriás telefon illik a magyar átlagfizetéshez!
2019. máj. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Elsőnél az igazság, főleg ha alapból nem tudsz fotózni csak telefonnal akkor úgy sem tudod kihasználni egy picivel jobb fényképező képességeit.

Kis tudással meg már mobillal is lehet nagyon jó képeket csinálni.

2019. máj. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, ez így van. Egyszer kaptam kölcsön egy normálisabb fényképezőgépet és mondhatni szinte semmit nem tudtam vele kezdeni, ugyanolyan "telefonos" képeket készítettem csak valamivel jobb minőségben :)
2019. máj. 5. 18:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Én sok esetben a telefont használom hétköznapi képek készítésére de mégis egy sima kompakt canont használok ott ahol gyors fokuszra van szükség. Erre akkor jöttem rá, amikor mozgó tárgyat, embert kellett fényképezni. A mobil autófokusza lassú, nincs optikai zoomja, tehát szvsz. jobb a sima fényképezőgép a fent leírt esetekben. Gondold át, hogy mik a követelményeid.
2019. máj. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is a telefont válaszd,azzal is tudsz jó képeket készíteni.Egy jobb fényképezőgépnek elég húzós ára van.
2019. máj. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"de fontos a vizuális megjelenés és én csinálom a képeket a közösségi média csatornáinkra."

Oda bőven elég a mobiltelefon.

2019. máj. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
23%

Ha csak a közösségi médiára készítesz felvételeket, akkor elég egy középkategóriás okostelefon, vagy egy olcsó felső kategóriás, ami most lehet a Xiaomi Mi 9 is. Úgyis ez évi darab, csúcskategóriás, nagyon jó fényképeket készít és 200E Ft alatt van. Ezzel egy ideig el lehet lenni, de ma egy 90E Ft-ossal is nagyon jókat tudsz oda készíteni.

Nagyon pro kamera csak akkor kell, ha más hova is felhasználod, pl. munkahely, saját weboldal, magazin stb.

2019. máj. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. (Utolsó nem tudom miért lettél így leszavazva, nem én voltam)
2019. máj. 7. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!