Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek gaz ha a mostani...

Szerintetek gaz ha a mostani vilagba egy 15-16evesnek nincs okostelefonja?

Figyelt kérdés
Nekem a hugom 5eves es mar 2evvel ezelott is a tableten jatszott. Amikor en 5eves voltam emlekszek,hogy a baratokkal jatszottam, vagy a hugommal barbiztam.(Es en is meg csak 17eves vagyok). Volt olyan amikor egesz nap a disney csatornat neztem. Kb12-13eves lehettem amikor kaptam egy (gagyi) okostelefont.(A mai 12 evesek iphone-val a kezukbe jarkalnak). Mellesleg az en kishugomat a mesek/filmek mar egyaltalan nem kotik le. A jatekrol meg ne is beszeljunk. Havi 3x lemegy a jatszoterre es annyi.

2019. máj. 7. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon beteg világ! Az a szülő, aki tabletet meg mobilt ad egy kicsi kezébe, kb megfosztja a gyerekkorától. Életképtelen, általában túlsúlyos, érzelemmentes idegbeteg kis zombikat nevelnek a gépek belőlük. Neki egész nap fogócskázni, hintázni kéne, fára mászni meg bogarakat, növényeket vizsgálni, élni az Életet! Olyan fontos mozgásokat mulaszt el, hogy az idegrendszere messze nem fog úgy fejlődni, mint az egészséges, levegőn szaladgáló gyerekeké. Anyádék ezzel az erővel kábítószert is adhatnak, mert ugyanazt érik el.
2019. máj. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Javitom,bocsanat feltesom,apai agrol

Amugy #1 teljesen igazat adok neked

2019. máj. 7. 20:47
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

a világ változik

most is egy hatalmas technikai forradalom van

19 éves vagyok , de nem fogom ugynézni a dolgokat hogy az né gyerekkoromba ez meg az volt

szüleid gyerekkorába meg megint másabb világ volt mint a tiedbe.

teljes más lett az értékrend

az a ti bajotok hogy nem tudjátok felfogni/megemészteni

pl. a tanárnőm gyerekeinek meg ugyanolyan gyerekkora van mint nekem anno

szóval ilyen is van

szülő függő, nagyon durván szülő felelőssége

2019. máj. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért lenne fura?!

+35 éves vagyok,az eddigi korosztályok is felnöttek telefon nélkűl!

Hm,10 évesen kapott unokaöcsém telefont,ez bő 4 éve volt.Igaz,tévénk egyáltalán nincs.

4.en vagyunk(párom plusz bátyám),2 laptop és 4 mobiltelefon.

Tehát a mobil előnye :játék,videó,zenehallgatás.

Bár nálunk családi játék a Pokemon go


De minden családba más a szokás.

2019. máj. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Morzsi007 ***** válasza:
44%

A világ változik. Szerintem szerezz be egyet magadnak. Én is kb 16 voltam mikor lett telefonom, Nokia 6110, ezelőtt 20 évvel.

Tudni kell meghúzni a határt. A fiam 6 éves, a lányom 3 éves, de szeretik a telefonokat, annak ellenére, hogy nincs nekik, se tablet, se telefon. Nem is kapják meg, csak nagyon ritkán. Például az egyik rokonunknál minden gyereknek van telefon meg tablet, 5-8 évesek. Úgy gondolom, hogy nem szabad teljesen elzárni ezeket az eszközöket, mivel ilyen világban nőnek fel, az lenne gáz 15 évesen, ha fogalmuk sem lenne ezekről a dolgokról. Az, hogy mire használják ezeket az eszközöket az egy más téma.

2019. máj. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!