Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a véleményetek a telefonfüg...

Mi a véleményetek a telefonfüggőségről manapság?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek a telefonfüggőségről manapság? Ti mennyire vagytok azok? Próbáltok ellene valamit tenni/leszokni?

2019. jún. 9. 23:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ...

Mi számít függőségnek?

Én pl a nap 24 órájában magamnál tartom a telefont, de alapvetően nem tartom magam függőnek, hiszen bármikor meg tudok tőle válni. Alapvetően emailek küldése és fogadása, némi böngészés, telefonálás a cél. Kizárólag akkor nem amikor a párommal való kommunikációra használom. Akkor ha nincs nálam frusztrált vagyok, de egyéb esetben az sem zavar ha mondjuk egy ünnep alkalmával több napig is megválok tőle. Sőt, nagyon nem hiányzik.


Arról ha valaki függő nem tudok véleményt mondani. Igazából én nem értem, hogyan válhat valaki függővé. Értem, hogy hiánypótló tevékenység (számomra is, mikor unatkozom), de alapvetően én úgy gondolom, hogy aki "függő", az annak köszönheti a függőségét, hogy nincs jobb dolga, mint folyton a telefont nyomkodni.

2019. jún. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
28%

Én mondjuk telefon fuggo vagyok. Nagyon gyakori manapság, de nem egyformán vagyunk ráfüggve. Általában csak hireket olvasok, a kozossegi mediat leszarom, de valaki foleg arra van rafuggve.

Nem gáz, de nem is jó. Leszokni meg nem akarok, mert minek. Nem artok vele se magamnak, se masnak.

2019. jún. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
53%
4. Te meg nem érted az oldal lényegét. A feltett kérdésre kell válaszolni, nem belekötni. Még szappan... fuuuh... had ne irjam le mit gondolok az ilyen emberekrol.
2019. jún. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Nem a telefon okozza a függőséget. Hanem a használója.
2019. jún. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
Sokat használom, függő nem vagyok.
2019. jún. 10. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdés jól van feltéve, vannak ennél sokkal rosszabbak:

- Amikor a cím nem utal a témára, holott ez Netikett kérdése is: már a címből is látható legyen a téma, ne kattintgasson feleslegesen, akit nem érdekel.

- Amikor cím egy kijelentő mondat és ostobán kérdőjelet tesznek a végére. Mert ezen az oldalon kérdőjel nélkül nem engedi elküldeni rendszer, ezért a buta ember csak odanyom egy kérdőjelet. Ahelyett, hogy inkább átfogalmazná kérdésre, hogy ne nézzen ki hülyén. De ilyen igénytelenek egyesek, nem számít neki.

Ez a kérdés talán annyiban lehet gyanús, mintha valaki felmérést akarna végezni, tanulmányt írni, vagy ilyesmi.

Nyilván nem biztos, lehet "rendes ember", csak kicsit gyanús.

2019. jún. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én egy nem "normális" vagyok a kollégák szerint. Van ugyan okoskám, de nem tudom minek?!:D Igaz, nem csúcsmobil, de nekem az nem is való, mert van hogy 3 nap után jut eszembe, hol is van az okoska? :) Akkor megnézem mi van vele, de tényleg. :) Míg a többieknek hozzá van ragadva a kezükhöz a mun kahelyen, én csak pillogok, meg próbálok velük beszélgetni, de lehetetlen, mert csak hünnögnek valamit vissza annyira bele vannak merülve a telefonjaikba, sokszor beszélek direkt hülységeket hogy mit válaszolnak de nem is figyelnek egyáltalán, csak néha fölnéznek a telefonból, hogy ja igen, de azt sem tudják mit mondtam. :D Viszont gépről netezni nagyon szeretek.
2019. jún. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!