Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Áfás számla pótlása, jótállás...

Áfás számla pótlása, jótállás érvényesítése?

Figyelt kérdés
Media Makrtban vásároltam 2018-ban, bankkártyával fizettem. Áfás számlát kértem, amit hozzátűztek a jótálláshoz, azonban ezek a dokumentumok megsemmisültek. A banki tranzakcióról megvan a kivonat, rajta van a vásárlás napja, időpontja. Vissza tudják keresni a vásárlást, és tudnak számlamásolatot adni, amivel érvényesíthető a jótállás? (A szervizben azt mondják, a garanciajegy nem kell, a számla elég.)
2019. jún. 10. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen.

Vissza tudják keresni a számlaszám,adószám,cégnév,vásárlás dátuma alapján.

"Érvényes"(nyilván...) számlát nem tudnak ismét kiadni csak a vásárlást igazolni...

Ha közvetlenül gyártói vagy viszonteladói szervizbe adod a készüléket akkor meg akár oda közvetlenül is el tudják küldeni elektronikusan az ügyfélszolgálatról.

2019. jún. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! Még egy kérdés, hogy "mázli", hogy bankkártyával fizettem?
2019. jún. 10. 17:31
 3/4 A kérdező kommentje:
Mit jelent az "érvényes" számla hiánya? Hogy a NAV-nál az elszámolhatóság ugrott?
2019. jún. 10. 17:32
 4/4 anonim ***** válasza:

ÁFA számlát ismételten nincs mód kiállítani csak újra kiadni.(azt is talán csak a kibocsájtás hónapja 30-ig...ezt nem pontosan tudom...)

Ez viszont nem lehetséges mert nem tudod visszaigazolni az eredeti példányodat a kibocsájtó helynek mivel megsemmisült...

Mindazonáltal ha 2018-as volt a vásárlás-számla már le adtad a könyvelődnek... :)

2019. jún. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!