Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért vesznek az emberek...

Miért vesznek az emberek csúcskészüléket?

Figyelt kérdés

A jelenlegi telefonom egy xiaomi redmi 4x, tökéletes szolgálatot tesz már lassan 3. éve. Az öszes social media app tökéletesen fut rajta, illetve a játékokkal se volt még eddig gondom. (clash royal, brawl stars) bár igaz nem is pubg-zek rajta, de szerintem a telefon nem is az ilyen szintű játékokhoz való, de lehet nincs igazam.


Szóval szerintem mindennapi használatra teljesen jó telefon. (annó 34K volt)


Akinek sok pénze van és mondjuk a fizetése 1/3-át 1/5-ét teszi ki egy csúcskészülék azt megértem. Viszont sokszor látok olyan embereket, akik nem tehetnék meg, hogy ilyen drága telefont vesznek maguknak, mégis megveszik. (többe kerül a telefon, mint a havi keresete) Legtöbbször nem is használják a telefont csak napi szintű facebookra és chatre. Esetleg azt az esetet meg tudom érteni, ha valaki a jó kamera miatt veszi meg, bár szerintem továbbra sem éri meg.


Lehet hogy úgy érzik ezek az emberek, hogy végre az életben lehet valamijük, ami a legjobb, ami prémium és ezáltal joban érezhetik magukat? Vagy csak ilyen jól elhitetik az egyszerű emberrel, hogy neki erre van szüksége?



2019. jún. 19. 17:32
 1/7 Mihago ***** válasza:
29%

Nekem egy Google Pixel 3 XL-em van. Csúcskészülék volt, amikor vettem, de még mindig nem lehet rá panasz.


Miért vettem? Először is mert jól keresek, és megtehetem. Jó, hogy nem lassúskodik folyton, hogy minden elfér rajta, hogy van benne iránytű (baromi hasznos ám, ha tudod, merre mész a térképen!) és akadozásmentesen futtat bármit. Nem kell nagyító a YouTube-videókhoz sem. Korábban mindig olcsó szar telefonokat vettem. Ugyanazt lehet mondani, mint a kocsikról: vehetsz Suzuki Swiftet is, Audit is, mind a kettő ugyanazt csinálja, de mégsem ugyanaz.

2019. jún. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mihago ***** válasza:
35%
Ja, a lényeget kihagytam. Pazar minőségű fényképeket készít. Jobbakat, mint a Canon tükörreflexes gépem!
2019. jún. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is (már) olcsó telefonom van (Samsung Galaxy A3 2015), ami ugyan még a napi egyszerű használat során is lassúnak bizonyul néha, mégsem hiányzik ennél *sokkal* erősebb, és én sem értem, miért vesznek ennyien, és ilyen anyagi háttérrel csúcstelefonokat, főleg, ahogy írtad, többnyire Facebook-ozásra, és hasonlóra. Volt már olcsó vacak, amiből elege lett? Nem csak ez a két véglet van. Megkockáztatom, hogy a legtöbb embernek elég lenne 2GB RAM és 16GB "ROM" is. Ráadásul az ilyen drága telefonomat sokan hitelre veszik. Nagy kijelző? Iránytű? Most komolyan, ezek megérnek ennyivel többet? A hozzáértők szerint a legjobb mobil kamera sem közelíti meg még sok kompakt kamera képminőségét sem. Az iPhone-jukkal villogókat különösen utálom egyébként. Csengőhangot sem lehet váltani? Vagy csak az összetartás kedvéért marad a gyári, hogy mindenki tudja, hogy mije van...?
2019. jún. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Ha valaki játszik komolyabb játékokkal, vagy ilyesmi, akkor annak azért kell egy erősebb vas.

Meg szoktak jönni a kamerával is, ez mondjuk szerintem nevetséges, kipreparálhatják akárhogy megapixelekkel meg m.i.-vel meg funkciókkal, akkor is egy borsó méretű optika lesz benne, ami hasznos tud lenni, ha valamit gyorsan le kell kapni, de ezen túl kár vele foglalkozni. :D

Még a desktop funkció jópofa szerintem, amelyik telefont tudod számítógépként használni, bár ez még néhány év múlva lesz igazán hasznos, ma még elég fapados felületük van, de szerintem ez pl. egy izgalmas és hasznos irány.

Plusz igen, vannak akiknek csak a feeling miatt megéri, és/vagy azért, hogy villoghassanak vele.


#1

Ezt úgy írod, mintha ezekhez a dolgokhoz csúcskészülék kellene :D

"Jó, hogy nem lassúskodik folyton" - az én telefonom se teszi.

"hogy minden elfér rajta" - az enyémen is, akkora SD kártyát veszek bele, amekkora jólesik

"van benne iránytű" - ezt nem is értem, az enyémben is van... ez valami luxus extra lenne szerinted? :D

"akadozásmentesen futtat bármit" - same here

"Nem kell nagyító a YouTube-videókhoz sem" - miért kéne? :D egyébként is, sokaknak (pl nekem) kifejezett & határozott hátrány a péklapát méret

"Pazar minőségű fényképeket készít. Jobbakat, mint a Canon tükörreflexes gépem!" - hangosan felröhögtem, most hü lyének néz a fél iroda, igazán köszi............ :DDDDDDD


Nálam szintén Redmi 4X egyébként, és szintén tökéletesen elégedett vagyok vele, döbbenetesen jó kis készülék, pláne az áráért. Ha valaha bármi miatt le kell cserélnem (bár még pár évig nem tervezem), akkor mindenképp a Xiaomi háza táján fogok nézelődni.

2019. jún. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
2. Baromságot írsz.
2019. jún. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mihago ***** válasza:
0%
5-ös, nyilván. Itt mindenki hülye, csak te vagy helikopter.
2019. jún. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a 4-esnek, én se írhattam volna szebben, illetve a telefonok egyszerűen fizikailag képtelenek arra, hogy olyan minőségű fényképet lehessen velük készíteni mint egy dslr géppel, eleve ha csak belegondol az ember abba, hogy a szenzor olyan pici, hogyha a pixelméret akkora lenne mint egy dslr gépen, akkor olyan 2mpx-esek lennének a telefon érzékelői, és még a lencséről nem is beszéltünk...
2019. jún. 20. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!