Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ez komoly vagy kamu?

Ez komoly vagy kamu?

Figyelt kérdés

egy youtube kommentelő ezt írta:


"Hello, nekem is van egy ilyen MI 20000 mAh aksi, de csinaltam egy tesztet, teljesen lemeritettem, es USB volt merovel teszteltem mennyit is tol bele ha teljesen feltoltom es durvan 5 oras toltes utan nem egesz 7000 mAh allt meg a kapacitasmero. Szoval, szerintem kamu a 20 000 ... A masik 10 000 mAh-es pedig kb 5000 mAh kornyeken allt meg miutan talejesen feltoltodott... Ezzel nem azt akarom mondani hogy rosszak ezek a cuccok, igen is jominoseguek, csak engem zavar, hogy hulyitik a nepet vele..."


Ez valóban igaz volna?


Itt olvasható a komment.


Csakis komoly válaszokat várok, előre is köszi.


mobil, telefon, Xiaomi, akkumulátor, PC



2019. jún. 29. 21:04
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Hopsz az utolsó sort ne nézzétek :'D xD
2019. jún. 29. 21:05
 2/18 A kérdező kommentje:
2019. jún. 29. 21:06
 3/18 anonim ***** válasza:
10%

20.000 mAh akksi nem 7ezerre fog feltolteni.. az ember nem azert vesz 20ezreset hogy csak 7ezer mAh ja legyen.. 20.000 mAh ig fog feltoltodni.


Vagy a gyerek volt a béna és nem jól dugta fel a töltőt.


Legalabb is igy tudom, még soha nem volt powebankom.

2019. jún. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
A Xiaomi az egyik legszinvonalasabb powerbenk, nyugodtan vegyél, a hazai hivatalos forrásból is jó áron van, de söpredék helyekről ne vedd, mert ezt is hamisítják. Lehet, hogy a pali is gagyit vett.
2019. jún. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
És kik-mik szokták hamisítani? Melyik "cégtől" ne vegyek? De akkor 100% hogy a komment az kamu komment?
2019. jún. 29. 21:34
 6/18 anonim ***** válasza:
xiaomi.hu
2019. jún. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Bocsánat, mármint a xiaomi.hu a hazai képviselet. Tököm tudja milyen kínai webáruházakból lehet kockázatos.
2019. jún. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

USB-mérővel hiába méred az Ah-kapacitást, miután a power bankok gyártói a beépített akkuk névleges kapacitását adják meg, a névleges feszültségre vonatkoztatva, ami 3,7 vagy 3,8 V is lehet.

Az USB 5 V-os szintjén a DC-konverzió miatt eleve kisebb áram jelentkezik.

Most nem arról beszélek, hogy a cellák kapacitása sem annyi, ami rá van írva, de amit 5 V-on mérsz, az még annál is kevesebbre jön ki.

Olyan USB-tesztert kell venni, ami Wh energiamennyiséget is mér, az sokkal egyértelműbb.

Vagy legalább szorozd össze:

5V x 7Ah = 35 Wh

Ha 3,7 V-os akku van benne:

3,7V x 20Ah = 74 Wh

Tehát az elméleti 74 Wh energiamennyiségből elfűt mondjuk 20 %-ot a DC-konverter, akkor maradna:

59 Wh

Ezt legalább van értelme összehasonlítani a valójában kivett értékkel.

Egyébként a videó végén ostobaságot beszél az ember, a Mi Band töltőáramát a Mi Band önmagának szabályozza, az nem a power bankon múlik.

2019. jún. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
#8 Értem, te akkor ezt (XIAOMI) vagy mást ajánlasz? #6 Onnan hamar megjön a termék?
2019. jún. 29. 21:58
 10/18 anonim ***** válasza:
Nekem 2-3 nap volt.
2019. jún. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!