Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan győzzem meg apámat,...

Hogyan győzzem meg apámat, hogy vegyek magamnak egy telefont?

Figyelt kérdés
Elég gyenge telefonom van, ezért szeretnék váltani egy Xiaomi redmi note 7 re, 50-60 ezer forintos telefonról beszélünk. Erről megkerdeztem édesanyámat, ő azt mondta hogy neki mindegy, hisz a saját pénzemből szeretném megvenni, amit születés napra karácsonyra kaptam. Apám viszont ugy véli felesleges, stb stb. Hogyan győzzem meg?
2019. júl. 18. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Hány éves vagy? Ha elmúltál 18, akkor nem kell kérdezősködnöd.


Ha nem, akkor én a helyedben szombaton ebéd után, mikor mindenki jóllakott és nem stresszes, összehívnék egy "családi kupaktanácsot", és megkérném a szüleimet, hogy beszéljük meg, mi számít a saját pénzemnek, ami felett teljesen szabadon rendelkezhetem. A karácsonyra kapottat arra költöm, amire én akarom, és nem szólnak bele? Vagy csak olyanra költhetem, amivel ők is egyetértenek? Ha olcsóbban kihozom az ebédet a suliban, és összegyűjtöm a pénzt, akkor arról én dönthetek vagy nem? Ha kapok rendszeresen zsebpénzt, azzal mi a helyzet? Ha elmegyek diákmunkára (persze ha már elég idős vagy hozzá)?


Ideális esetben le tudjátok fektetni a szabályokat így. Ha ezek közül egyikre se mondja azt apukád, hogy az teljesen a te szabad döntésed, akkor így egyben megkérdezve mindent könnyebb rávilágítani arra, hogy logikátlanul gondolkodik.


A másik, amivel érvelhetsz, hogy azért adjanak neked szabadságot a saját pénzed elköltésében, mert inkább most tanuld meg kis pénzzel, hogy ha hülyeségre költöd, nem lesz a fontos dolgokra, mint később családfőként. Ez persze triviális így leírva, de mégis, igazán maradandóan csak tapasztalatból lehet ezt megtanulni, mikor elköltöd az összes gyűjtött zsebpénzt a telefonodra, aztán három hónapot ki kell húznod csoki nélkül, vagy a kártyafeltöltésre nem marad és nem tudsz csevegni a haverokkal, vagy kéne még egy filléres kiegészítő, mondjuk egy egyszerűbb füles hozzá ötezerért, de annyit nem hagytál magadnak, és várnod kell a következő zsebpénzadagra. Amíg ennek a fájdalmát nem érzed a saját bőrödön, nem tanulod meg igazán.


Én így érvelnék a saját szüleimnek, ha az általad leírt helyzetben lennék.

2019. júl. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a saját pénzedből veszed akkor vedd meg. Mi tart vissza? Nem az apád dönti el az életed. Hány éves vagy amúgy?
2019. júl. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Első, igazán hasznos választ adtál, köszönöm szépen! :) egyébként 15 éves vagyok.
2019. júl. 18. 15:13
 4/5 anonim ***** válasza:

"15 éves vagyok."

Van már telefonod, nem értelek. Hiába kaptad azt a pénzt, azért valakinek meg kellett dolgozni. Kivéve ha milliomosok vagytok. Ismerek olyan családot, ahol a srác naponta kap egy 10 ezrest taxira, iskolába menni.

2019. júl. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a saját pénzedből lenne, amit ünnepekre kaptál, akkor jogosan arra költöd, amire akarod, függetlenül attól, hogy hány éves vagy! Kivéve ha drogról vagy illegális dologról lenne szó, na de egy telefon...

Ahhoz mit szólna apád, ha győzködés helyett csak simán magadtól megvennéd?

2019. júl. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!