Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lg telefonom le merult szoftve...

Vikiv12 kérdése:

Lg telefonom le merult szoftver frissites kozben?

Figyelt kérdés
Ilyenkor mit lehet vele csinalni tegnap ota semmit nem csinal csak az lg logot adja be.azon kivul semmi mast.??
2019. júl. 21. 13:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Frissítés elott a telefon is irja mindig h legyen feltoltve. Dobalni jo lesz.
2019. júl. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Típus függő, hogy helyre hozható -e még otthon, illetve számít, hogy milyen bootloader -e van és az változhatott -e frissítés közben.


Régen volt LG mobilom, azt egyszer egy ilyen után gond nélkül helyrehoztam (akkor meg is tanultam, hogy előbb töltünk), de az egy egyszerűbb készülék volt. Könnyen elérhető volt rajta a bootloader és azt a frissítések sohasem érintették, így könnyen lehetett hiba után is download módra állítani (ha jól emlékszem, a hangerő_fel gombot kellett nyomva tartani, amikor a számítógépre csatlakoztattam).

Persze kell hozzá a teljes firmware (sok esetben nem csak típus, hanem régió függő is) és az LG firmware frissítő programja, aminek nem emlékszem a nevére.


Először is töltsd fel a telót és közben ráérsz letölteni a firmware -t az LG oldaláról, talán a szükséges program is fent van ugyanott, vagy legalább egy link. A youtube -on szoktak lenni videók a folyamatról szinte minden típusra.

Érdemes megnézni párat.

Ha úgy érzed, van hozzá elég tudásod, kezdj bele és talán sikerrel jársz.


Ha nincs hozzáértésed, talán inkább egyből a töltés után vidd szervízbe, ahol ugyanezt hozzáértőbb emberek (nem ingyen) megcsinálják.

Először persze kérdezz rá, mennyibe lenne ez és gondold végig, ér -e annyit (gondolom igen, de Te tudhatod biztosan csak). Ha a készülék árának 30% -át is elkérnék, az már elég drága (szerintem) bármilyen adat is van/volt a telón.


.

Egyébként #1 -nek igaza van. Minden telefon figyelmeztet, hogy a frissítéshez legalább X% töltöttség kell. Én minden ilyen esetben (azt az elsőt kivéve, amiből tanultam) először feltöltöttem a telókat mégis azok az USB portra dugva, amiből kapnak áramot is, merültek a folyamat végére elég sokat viszonylag rövid idő alatt.


OTA frissítés esetén (neten keresztül) pedig mindig töltőn voltak és csak feltöltés után indítottam manuálisan a frissítést.


Szerintem tele töltve a legbiztonságosabb mindenféle frissítésbe belekezdeni, ami érinti a rendszert, függetlenül attól, milyen eszközről van szó. ... Még mielőtt először lett volna okosmobilom, már laptopon ezt tapasztaltam, de ott könnyen lehet orvosolni a hibákat. Mint kiderült számomra is, telefonok esetében ez gyakran már nem ilyen egyszerű.

2019. júl. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!