Mahoo kérdése:

Milyen sztereo hangkeltőt vegyek 150e-ből?

Figyelt kérdés

Szeretnenk a parommal zenet hallgatni, a leheto legjobb minoasegben. Termeszetesen adott anyagi keretek kozott szeretnenk ezt elerni, ami lassuk be, nem tul magas, brutto 150e jo magyar forintocska.

Mi lenne a forras? Leginkabb netes stream illetve van nehany CD-enk.


Elkezdtem utanaolvasni, h ebbol az osszegbol mit lehetne kihozni.

Szembejott a Denon m41 minije, ami nem halozat kepes, de egy chromecast-tal fel lehetne okositani.


Aztan jott a Denon ceol n9, ami sok mindent tud, de sok helyen olvastam, hogy a halozati kapcsolata eleg instabil. Minosege az m41-hez viszonyitva meg nem tudom.


Olvastam olyat is hogy a ezen igenyek kielegitesere, tokeletes lehet egy aktiv hanszoropar is, pl.:

Edifier r1850, Audioengine a5+, klipsh r-15, stb.

Lehet, nem tudom. Valamiert odzkodom ezektol a cuccoktol. Jobban szolnak ezek mint az m41?


Vegul, jott a kegyelem dofes, miszerint jobban jar az ember, ha vesz egy studio monitort, pl JBL LSR305 es egy DAC-ot melle. Chromecastban is van, de az nem olyan jo.


Apropo, DAC. Egy azon DAC alakitja at a m41-ben a CD-rol jovo illetve az optikai bemeneten erkezo digitalis jelet? Vagy ez mashogy mukodik?


Szoval, gozom sincs, hogy mit kellene venni, ezert is kerem a segitsegeteket, velemenyeteket, amit elore is koszonok!!


U.i.: ha pl emelnem a limitet 200e-re, akkor ebben az arsavban mar meg lehetne mondani a tutit?


2019. júl. 30. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:
200-ból már tudsz venni egy korrekt monitorpárt és egy hálózati lejátszót, amibe be van építve a DAC. De nem kell félni az aktív hifi hangfalaktól sem (igazából ebben az árkategóriában a "stúdió monitorok" is hifi kategóriába esnek), szerintem ha egy hifitorony funkcióit nem használnád ki (fm rádió, cd, stb..), inkább minőségibb aktív hangfalakat vegyél. Konkrétat nem merek ajánlani, de 100e/pár felett monitorhangfalaknál már nem annyira lehet mellényúlni, ha nem az a cél, hogy rezegjenek az ablakok, és jobb helyeken meg is tudod őket hallgatni általad vitt zenékkel.
2019. júl. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hat, nem mondom, hogy sokkal elorebb vagyok, de koszonom a valaszod!

Annyi tipus/marka van ebben az arkategoriaban is, hogy csak ugy nem merek megvenni semmit. Tudom, hogy ez az osszeg toredeke annak, amit egy "normalis" rendszerre el lehet kolteni, de szamomra ez mar szemmel jol lathato osszeg, igy a konkretumok sokat segitenenek...

2019. júl. 31. 21:21
 3/4 anonim ***** válasza:
hát igen, épp ezért nehéz konkrét tippet adni, hatalmas a választék és én nem tudhatom, hogy neked pontosan mik az igényeid, milyen hangzás kellemes a fülednek, stb... ezért javasoltam, hogy olyan üzletet keress, ahol meg lehet hallgatni a hangfalakat/hifiket saját zenékkel, igaz, otthon másképp fog szólni, de így is hallod kb., hogy mire számíthatsz.
2019. júl. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
...bocsánat, most nézem, nem javasoltam, csak utaltam rá/akartam javasolni. szóval most javaslom, hogy próbálj olyan üzletet keresni, ahol ki tudod próbálni a hangfalakat saját zenékkel :D például ha budapesti vagy, vagy szoktál ott mozogni, és nyitott vagy a stúdió monitorokra, a Hitspace üzletben van erre lehetőség, ebben biztos vagyok.
2019. aug. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!