Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » NYÁK-on lévő rézfólia sínek...

NYÁK-on lévő rézfólia sínek miért nem olvadnak meg terhelés alatt?

Figyelt kérdés
Üdv skacok. Van egy gondolat, amiről nem találtam semmit, bár lehet én keresem rosszul. Nos az jutott eszembe, hogy például ott vannak ugye az autós erősítők, amelyekre kisujj-vastagságú kábelek mennek az akksiról, de az erősítő NYÁK-ján ultravékony rézfólia síneken továbbítódik az áram. Namost ha ilyen bitang kábelek kellenek hozzá, hogy a hatalmas áramerősségtől ne olvadjanak meg, vagy ne égjenek szét, akkor a NYÁK-on lévő vékony sín miért nem olvad el? Hisz sokkal kisebb az átmérőjük. Némelyik erősítő akár többszáz ampert is fel kell hogy vegyen a működéshez, ilyenkor hüvelykujj-vastagságú kábelt kell kötni rá, de a NYÁK vezetői nem sokkal vastagabbak, nos akkor hogy is van ez? Bocsesz hogy könyvet írtam, nehezen szoktam kifejezni magam :3 Válaszokat előre is köszi szépen!
2019. aug. 6. 17:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

"a kimeneti jel okés, azt tudom hogy ott más a szitu, én az erősítő tápellátásáról írtam, ami ugye max 15V"

Autóerősítőknél igen nagy teljesítményeknél DC-DC átalakítókat alkalmaznak:

[link]

2019. aug. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de azt elsőként az akksiról le is kell venni, ami le van korlátozva ugye az akksi szintjére, tehát átlagosan 13-14V, így a hatalmas áramerősségre szükség van. Az erősítőben már átalakul, de addig az alacsony fesz és magas áramerősség van jelen. Alapjába véve minden erősítőnek van egy belső DC-DC átalakítója, mert az akksiról csak 13-14V ot kap, de pl az IC nek az üzemi feszültsége mondjuk 24, 36 esetleg 48 vagy mégtöbb volt. Fölösleges ez a DC-DC konverzió, de sajnos elkerülhetetlen, mert az akksi feszültségére van szűkítve a rendszer, így az erősítőket is erre tervezik. Sokkal egyszerűbb lenne pl 36V vagy 48V os akksikkal, de hát ez van :3
2019. aug. 7. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!