Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Vettem egy tv T és nincsen...

KIakadtam00 kérdése:

Vettem egy tv T és nincsen digitális adás?

Figyelt kérdés
Autó tunningot csináltam,de továbbra sincs analógon van adás kb 60 csatorna elég gyenge képpel mi a teendő?

2019. okt. 8. 19:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

#10

Először is ne nagyon magyarázzon nekem (szakmabelinek) olyan figura, aki modemnek nevezi a set top boxot, mert még szénné röhögöm magam.

Nincs ilyen, hogy "ajánlott" a box, sokan utálják, idősebbeknek sokszor még kellemetlenséget is okoz a kezelése.

UPC-nél az extra szolgáltatásokhoz jó lehet annak, akit az érdekel, de az sem érdekel mindenkit.

Nem igaz, hogy "biztos" megoldás, ezt megmondhatnák azon ügyfeleim, akiknek a TV-jét javítom, de időnként engem találnak meg a UPC-box problémáival, lefagyásaival, meg akik több boxot is cseréltettek már stb.

Ezzel szemben sokan jobban szeretik (én is) a TV saját menüjét, saját távszabályzóját, saját tunerjét használni, box nélkül.

Ennek semmi köze például a jelszint problémáihoz, mert ahol gond van a kábelrendszerrel, ott a box sem fog normálisan működni, csodát nem tesz.

Szerintem hülyén fogod fel a dolgokat és csak feleslegesen fárasztasz a butaságaiddal.

2019. okt. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:

"Először is ne nagyon magyarázzon nekem (szakmabelinek) olyan figura, aki modemnek nevezi a set top boxot, mert még szénné röhögöm magam."


Ugyan már! A "set top box" elnevezés sem állja meg ma már a helyét. Aki mininális angol tudással rendelkezik, az is látja, hogy magyarul ez kb. "tedd a tv tetejére dobozt készülék" mert ezt jelenti. Még a képcsöves tévéknél ez igaz is, volt, a mai lapostévéknél már semmit nem rakhatsz a tetejükre, max. a por száll rá azon a 2cm-es vastagságon.


"Nincs ilyen, hogy "ajánlott" a box, sokan utálják, idősebbeknek sokszor még kellemetlenséget is okoz a kezelése."


Idősebbeknek tipikusan a régi képcsöves tv-jük van, mert ami 30+ éve működik, miért is cserélnék le. Azokba nincs beépítve semmi. Tehát nekik a tévéjükhöz egészen biztosan kell ilyen box, márha van rajta Euroscart csatlakozási lehetőség. Mert én még emlékszem azokra az 50-es-60-as években gyártott fakeretes televíziókra, ahol ez még egyáltalában nem is létezett. És azok a régi készülékek a mai napig működőképesek.

Az csak a mai buta divat szerint szokás, hogy azért cseréljünk valamit, mert nem tetszik, nem designos... Nevetséges a hozzállás is, de ugyanakkor ez a divat. Kidobjuk a 3 éve vásárolt mobiltelefont azért, mert szebb a designja az újnak. Aztán rácsodálkozunk, mennyi elektronikai hulladék van (valahol elfekvőben).


"Ennek semmi köze például a jelszint problémáihoz, mert ahol gond van a kábelrendszerrel, ott a box sem fog normálisan működni, csodát nem tesz."


Elméletileg a jelerősséget kiküszöböli ez a digitális adás. De ez a gyakorlatban nincs így. Még a 90-es években(meg azelőtt) tudod hogy kötötték a kábeleket? Simán összeszigszalagozva egymáshoz toldva, és mégis működött, jó volt. Most bevezették ezt a digitális francot, és a toldásokhoz szabványos toldó-nemtudommicsodákat kell rakni, mert anélkül nem lesz jó a vétel...


"Nem igaz, hogy "biztos" megoldás, ezt megmondhatnák azon ügyfeleim, akiknek a TV-jét javítom, de időnként engem találnak meg a UPC-box problémáival, lefagyásaival, meg akik több boxot is cseréltettek már stb."


Hát igen, ez a digitális adás, már annyira digitális, hogy tudja azt mint a számítógép: Lefagy, megáll a kép, se hang semmi. Na ez a modern technológia. És ennek örvendenek, ezt szeretik... Igaz hogy régen az analógon nem volt HD meg minden, de nem fagyott le sosem. Meg hiába reklámozzák ezt a HD-t is, akinek még a hagyományos képcsöves készüléke van, az úgy sem lesz HD sosem a működési elvből kifolyólag.


Aztán meg ugye mire jó ez a HD?! Hogy lásd a szinész orrában lévő szálakat kristálytisztán. Kit érdekel az?! mert engem nem. Csak ugye ez is az emberi butaság, így HD, meg úgy HD, de haszna semmi...

2019. okt. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Aki mininális angol tudással rendelkezik, az is látja"

Komolyan, ezt nekem magyarázod, aki többször is leírtam már ezen az oldalon?

Még az is lehet, hogy tőlem olvastad, most meg nekem okoskodsz, nevetséges...

Csakhogy ez mellékes, attól még ez a név terjedt el, hogy set top box, így szoktuk meg és még mindig jobb, ha valaki így nevezi, mint a "setup box" és hasonló butaságok.

Modemnek nevezni pláne butaság, ami a modulátor-demodulátor rövidítése. Legközelebb majd ezt is magyarázd el nekem, hadd röhögjek.

Nekem ne okoskodj, én járok ügyfelekhez, most már az idősek is többnyire LCD-t használnak, box is van hozzá sok helyen, bajuk is van vele gyakran.


"Elméletileg a jelerősséget kiküszöböli ez a digitális adás."


Szakmailag értelmezhetetlen hülyeség. Te véletlenül nem a mentális beteg troll vagy? Az szokott ilyen baromságokat összehordani, terelni a témát mindenfelé.


"Aztán meg ugye mire jó ez a HD?!"


Neked a kis TV-den, 5 méterről nézve semmire, úgy persze nem látod a különbséget.

2019. okt. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

"Még az is lehet, hogy tőlem olvastad"


Kizárt, mert ebbe a kategóriába nagyon ritkán írok.


"Csakhogy ez mellékes, attól még ez a név terjedt el, hogy set top box, így szoktuk meg és még mindig jobb, ha valaki így nevezi, mint a "setup box" és hasonló butaságok."


Épp erről beszéltem, ha eddig nem tűnt volna fel. Hogy valami elterjedt, abból nem következik hogy helyes is.


"Modemnek nevezni pláne butaság, ami a modulátor-demodulátor rövidítése. Legközelebb majd ezt is magyarázd el nekem, hadd röhögjek."


Ha a box működésével részleteiben is foglalkozol majd, akkor meglátod hogy az valójában egy modemként is tekinthető. De gondolom elektronikai áramkörök szintjén ez már nem megy neked. Aztán persze röhögni lehet, legfőképp a saját tudatlanságodon, képzetlenségeden. Hogy te össze tudsz dugni két csatlakozót, abból még nem következik, hogy az elméleti elektronikai háttérrel is tisztában vagy.


"Szakmailag értelmezhetetlen hülyeség."


Nevetséges. Alapból tisztában kéne lenned azzal, hogy a digitális vétel elméletileg nem függ a jelerősségtől. Mert ugye a boxokba (jaj hogy modemet ne írjak a kedvedért) be van építve egy automatikusan változó erősítéssel rendelkező jelerősítő. De hiába mondom, ha az alapvető RC-RL-körökkel sem vagy tisztában...


"Neked a kis TV-den, 5 méterről nézve semmire, úgy persze nem látod a különbséget."


Ja persze, a sok idióta nyílván közelről nézi, azt csodálkozik, ha 40 éves korában már 6 dioptriás szemüveglencse kell neki

2019. okt. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Megint kifogtam egy félnótás idiótát, de még mindig nem zárom ki, hogy te vagy a mentális idegbeteg, aki szokott itt trollkodni.

Teljesen nevetséges vagy a laikus szavaiddal, ahogy a profit próbálod felvilágosítani.


"a digitális vétel elméletileg nem függ a jelerősségtől. Mert ugye a boxokba (jaj hogy modemet ne írjak a kedvedért) be van építve egy automatikusan változó erősítéssel rendelkező jelerősítő."


Akár box, akár TV, akár analóg vagy digitális, egyformán egy tunerrel kezdődik, méghozzá ugyanolyan, szuperheterodin elven működő tunerrel.

Még szép, hogy AGC is van benne, alap dolog, de mindkettő igényel megfelelő bemenő jelszintet az élvezhető működéshez (parasztosan: jelerősség).

Csak annyi a különbség, hogy analóg vételnél szemcsés jellegű zajosodás jelentkezik, digitálisnál jelkihagyás, kockásodás, amikor a hibajavítás már nem képes kompenzálni.

Te magyarázol nekem, építettél már tunert életedben? Tudod, alkatrészek, nyomtatott áramkör, tervezés, forrasztás? URH-FM tunert úgy raktam össze a 80-as években, tekercseit is házilag készítve. KF-erősítő, sztereó dekóder, végfoképítés? Nekem te ne okoskodj, félnótás!


"az valójában egy modemként is tekinthető.


Videómagnókban volt modulátor, vagy az RF-kimenetes boxokban, egyébként ostobaságot beszélsz.


"Ja persze, a sok idióta nyílván közelről nézi, azt csodálkozik, ha 40 éves korában már 6 dioptriás szemüveglencse kell neki."


Idióta, 55 collos plazmát 3,5 méterről nézek, arra már kötelező a HD-műsoranyag, különben értelmét vesztené az egész. Nagy képernyő pedig a moziélmény miatt szükséges, de ezt nem érti, aki életében nem látott / hallott még rendes házimozit.

De utálom az ilyen trollokat, akik szétcsesznek témákat, terelnek mindenfelé, elmaradott beteges a felfogásuk...

2019. okt. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Lol,hülye gyerek te jössz itt a CAM modullal... a cam modul CSAK az extra szolgáltatásokat oldja...

Itt a boxra azért van szükség, hogy "garanciális" legyen a digitális jel... de a nagy tudásoddal elolvashatnád esetleg az ÁSZF-et :D

2019. okt. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

# 16

Szerinted én miről beszéltem? Ha tudsz olvasni:

"De a Diginél a műsorok többsége kódolatlan."

Jobban tisztában vagyok a UPC és Digi működésével, mint azt te képzeled, de nem fogok kisregényt írni róla, ha nem tartozik a konkrét kérdéshez.

Most mindent, amire nem tértem ki részletesen, azt te úgy fogod fel, hogy azt biztosan nem is tudom?

Ez már kimeríti az aljasság fogalmát is, vagy mondhatnám csak primitív rosszindulatnak, szövegértelmezési képtelenségnek, diszlexiának, trollkodásnak.

2019. okt. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

# 16

Egyébként, mielőtt nagyon belelovalnád magad, tisztában vagyok a Diginek azzal a hülyeségével, hogy a boxos digitálisra vállalnak garanciát, csak szerintem te ezt bután fogod fel, ha érvként hozod fel a box mellett. Irreleváns a téma szempontjából.

Normális TV ugyanúgy működik, ugyanolyan standard érzékenységű, ugyanúgy tudja a DVB-C szabványt is, úgyhogy emiatt felesleges boxot használni.

Hogy a Digisek ezt miért találták így ki, azt is lehetne fejtegetni, de minek pazarolni az időt, hülye trollok miatt, akik erre élveznek, hogy más idejét rabolják feleslegesen.

2019. okt. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!