Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért szól hangosabban minden...

Miért szól hangosabban minden fül/fejhallgatón a jobb oldal, mint a bal?

Figyelt kérdés
A laptopon mindig állítanom kell a balanszon úgy, hogy a jobb oldal csak 50%-on legyen és úgy tökéletesen szól mindakekettő. Androidon sajnos nincs balansz, (ott is ugyanez a helyzet) ezért a telefonomról zenét hallgatni élvezhetetlen.
2019. nov. 15. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Tedd fel a fejhallgatót fordítva. Ha úgy megfordul ez a hatás, akkor a füles a rossz, vegyél másikat. Ha így is a jobb oldal a hangosabb, menj el hallásvizsgálatra.
2019. nov. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A füleddel van baj.

Velem is hasonló a helyzet, igaz nem kell nekem ilyen mértékben a balanszot állítanom, nekem a jobb fülem ami 10% al rosszabb mint a bal egy kisgyerekkori durva fülgyulladás eredménye ez amit 3 hónapot át kezeltek, el volt dugulva kegyetlenül, stb... Nem igazán emlékszem már rá, de ez kihatott olyan szinten hogy évente járok hallásvizsgálatra emiatt hogy ha rosszabbodik akkor tudjunk róla és időbe tudják kezelni. Szerencsére nem rosszabbodik.

2019. nov. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Miért szól hangosabban minden fül/fejhallgatón a jobb oldal, mint a bal?"

Ez így konkrétan nem igaz. Sajnos vagy nem sajnos (kinek, hogy), de még a kontakthibás eszközök is egyformán szoktak szólni (amikor éppen érintkezik). Ez értelmezhető a potméterre is, ha van rajta.

Azaz, a dinamikus elven működő hangszóróknak (ami ezekben van beépítve) ilyen bajuk nem is szokott lenni, hogy mondjuk szól, csak halkabban. Vagy szól, vagy nem szól.

2019. nov. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

fület mikor mostál?

nem vicc, lehet tele van kosszal.

tényleg nem viccelek, nekem is ilyen volt. Akkora gümecset mosott ki a doki, hogy csak kerekedett a szemem!

Utána meg nem kapcsoltam lámpát este, úgy mentem a lakásban mint a denevér, annyival jobb lett a vallásom - a hallásom :D

2019. nov. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is a füleddel lehet baj. Én is sokáig azt hittem, hogy a hifimmel van baj, mert balról erősebben hallom. De a telefon fülhallgatóján is ugyanez a helyzet, úgyhogy be kellett látnom, a jobb fülem gyengébb. Ezt úgy tudtam tesztelni, hogy az egyik hangszóró felé fordultam és felváltva befogtam a füleim. mindjárt kiderült, hogy a hiba az én készülékemben van..:)
2019. nov. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!