SONY MDS JE510 Felvétel probléma. Miért nem vesz fel a készülék?

Figyelt kérdés

Üdvözletem mindenkinek.

Kaptam egy SONY MDS JE510 -es MiniDisc készüléket. A készülék a "műsoros" lemezt szépen lejátsza TOC -ot hamar beolvassa, stb. A felvételnél viszont az a gondom, hogy a vadiúj bontatlan lemezre sem vesz fel a készülék. A vonalbement helyesen kiválasztva, kivezérlés beállítva jól, az erősítőben hallaható a rögzteni kívánt zene amint a REC gombot megnyomom. Látszólag megy a felvétel a REC világít, időt számlál, stb. stb. Azonban amikor vissza akarom hallgatni a lemezt vagy BLANKDISC üzenetet ír ki, vagy ráélép a trackre, de nem szól és az órája is le van lassulva. Mi lehet a probléma? A lejátszás rendben van, gyönyörű hangja van, csak felvenni nem akar sehogysem:(



#minidisc #je510 #mds je510 #sony minidisc
2019. nov. 21. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy emissziószegény a lézer LED. Az íráshoz nagyobb intenzitás szükséges, talán emiatt nem sikerül a felvétel.

Viszont, mivel hibás lesz a lemez, a processzor kínlódik a beolvasással, belefagy.

2019. nov. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Előbb kifelejtettem, hogy esetleg a fejet meg lehetne nézni, mennyire poros.
2019. nov. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor egy óvatos fejtísztítás talán megoldja a gondot.
2019. nov. 21. 21:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Megjegyezném, ahogy ránézel, ez már akkor eldől.

Az érzékeltetés kedvéért, adott egy DVD-lejátszó, aminek olvasási nehézségei vannak. Szétszedem, belenézek:

- A lencse poros: lehet örülni, van remény.

- A lencse tisztán ragyog: lehet káromkodni, ez sem jött össze.

2019. nov. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A lencse tisztítás megvolt rendesen, óvatosan, de így sem jó:(
2019. nov. 22. 06:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy fejegységet kellene cserélni?

De nincs tapasztalatom ilyenekkel, sőt recorder típusokkal egyáltalán. Lejátszót vállaltam néhányat javításra, a maga idején.

LED-áramot is lehet állítani talán, de ez a másik, amivel meg egyáltalán nem kísérleteztem soha.

2019. nov. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Másik készülékkel felvett minidisc-et szépen lejátsza, de ha pl. csak egy számcímet, stb. akarok szerkeszteni, beveszi a beirt szövegeket, de amint kiveszem a lemezt a készülékből, utána már nem tudja olvasni és BLANKDISC -rt ír ki, a számokat sem játsza le, hisz üresnek találja a lemezt:((
2019. nov. 23. 22:50
 8/8 A kérdező kommentje:
Mególdódott a dolog. A "felül-író" mágneses fej volt kiakadva a szerkezetben, és nem ért hozzá a lemez, felső mágnesezhető felére (a lemez másik fele optikai mint az újraírható CD)
2019. nov. 28. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!