Digitális műholdas adás vételéhez más vevőfej szükséges mint analóghoz? Vagy a régi parabolával és vevőfejjel ugyanúgy lehet fogni?

Figyelt kérdés
2019. dec. 10. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Más fej kell, a tányér maradhat.
2019. dec. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ilyet általában a tévéket áruló boltokban tudok venni?
2019. dec. 10. 17:51
 3/7 Zzzoli ***** válasza:

Nem kell hozzá másik fej!

A régi fej maximum azért nem lehet jó, mert beázott, tönkrement, viszonylag nagy a csillapítása.

Ma már 0,1-0,2 dB-es fejek mennek.

[link]

2019. dec. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

# 2

Nem áruló, hanem árusító, esetleg forgalmazó (noha utóbbi nem pontos meghatározás, de még mindig jobb).

Áruló a hazaáruló például.

2019. dec. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy jó, attól függ mely frekvenciatartományban működik, ugyanis ezelőtt kb. 20 évvel pl. még asszem 12Ghz alsó határát tudták csak fogni vagy csak 11Ghz felső határát, már nem emlékszem, rég volt.
2019. dec. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Zzzoli ***** válasza:

Nekem volt 25 évvel ezelőtt egy műholdvevőm, még magyar nyelvű adást nem is fogtam vele a felszerelés időpontjában, a Duna csak később került fel valamelyik Eutelsatra.

Akkor a jobb fejek 10,7GHz körül indultak 12,75GHz ig, ma már nyilván használják a 9,7-10,7Ghz közötti tartományt is.

Akkor még az én 0,7dB-es zajtényezőjű fejem nagyon jónak számított, ma már az 1500Ft-os fej is 0,2 es zajtényezővel rendelkezik.

2019. dec. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó lesz az akkor lassan 30 évnek is. :) A Duna 92-ben indult, indulásától műholdon, Antall kormányzása alatt (ezért sírt a szájuk a komcsiknak, hogy "Antall-TV" indul).
2019. dec. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!