Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha nekem kábel TV-m van, és...

Ha nekem kábel TV-m van, és szeretnék pl. HBO-t akkor mit módosít a szerelő, hogy jöjjön az a csatorna is? Leveszi a (HBO jel szűrőt)? Vagy felrak valamit? Vagy ez hogy működik?

Figyelt kérdés

#kábel #kábeltévé #TV #Kódolt adás #Frekvenciaszűrő
2019. dec. 11. 16:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Szóval mindegy milyen csomagban vagyok a HBO,stb... csak kártyával érhető el,még akkor is,ha nálam nincs szűrő?
2019. dec. 11. 18:52
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert az extra műsorokat titkosítva tolják, míg a többit nem.

A titkosítás visszafejtéséhez kell a kártya.

Hangolásnál megjelenik kártya nélkül is, az EPG is olvasható, de hang nincs és kiírja a TV, hogy Scrambled Channel vagy hasonló.

2019. dec. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget,így már érthetőbb az egész.


Igen,a neveiket kiírja,meg azt,hogy kódolt csatorna.


Ha nekem van egy kábelmodemem,az önmagában nem elég a net vételhez? Azt központilag aktiválják valahogy? Nem olyan mint a TV,hogy összedugom,behangolom és működik is?

2019. dec. 11. 19:09
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert annak hardveres azonosítója van (MAC Address), ahhoz osztják ki az IP-címet, általában dinamikusan.

Vagyis a MAC Address gyakorlatilag az előfizetőt azonosítja.

Hangolni nem kell, az oda-vissza irányú frekvenciák adottak a hálózaton.

Ha valaki az ügyfélszolgálattól veszi át, számát beazonosítják, regisztrálják, ilyesmi.

Otthon be kell iktatni egy hozzávaló splittert, aminek egyik ágán a visszirány is tud közlekedni.

TV-k felé ez a visszirányú frekvencia leszűrésre kerül, hogy ne zavarjon, illetve ne is terheljen rá a TV.

2019. dec. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 gabesz147 ***** válasza:
Be kellene cammogni az ügyfélszolgálatra, tisztázni a kérdést, utána lesz minden, amit kifizettél.
2019. dec. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!