Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Akkumulátor vagy töltő mehetet...

Akkumulátor vagy töltő mehetett tönkre, esetleg más?

Figyelt kérdés

HP EliteBook 8470p notebook.


Több, mint 2 éve vettem, akkor is használtan, de nem volt agyonhasználva, akitől vettem, az ezzel foglalkozik.


Ment is rendesen, jól működött. Az akksi nem bírja túl sokáig (1.5-2 óra, de ebben a korban szerintem ez még mindig jó). Idáig nem igazán volt vele gond, naponta kb. 4-5 órát használtam a munkámhoz, aztán ennyi, nem ment minden percben.


Vasárnap jöttem fel vidékről Budapestre ünnepek után, 3 hetet voltam otthon. Ott még teljesen jó volt, meg eddig is bárhol, bármikor. Még itt is jó volt, de kb. 2 napja alig akarta felvenni a töltést, de pár kihúzás meg bedugás után jó volt. Tegnap már nagyon sokat kellett vele bajlódnom, mire töltésre bírtam, ma pedig 1x sem sikerült. Az is igaz, hogy ebben a házban nagyon rossz az egész áram, ráadásul egy hosszabbítóba van dugva egy másik, és abba szoktam dugni. Az első tele van, TV, TV box, router, Xbox. Ugyanebből jön a 2.,abban általában laptop, és 1, maximum 2 telefon van dugva. Minden más eszköz működik rendesen, szóval valószínűleg inkább a laptoppal vagy a töltővel lesz valami.


Ha elkezdi tölteni, onnantól kezdve jó, feltölti, nem dobja el a töltést. Akksiról is tökéletesen megy, és jól mutatja a töltöttséget is. Tegnap volt olyan is, hogy kiírta, hogy "csatlakoztatva", de nem töltött, viszont nem is merült, laptop ledje sem jelzett vissza, hogy tölt. Volt olyan, hogy amikor jó volt, és olyankor kihúzam meg bedugtam, többször is jó volt. Amikor bármilyen módon érzékelte a töltőt, akkor akkumulátor nélkül is ment. Ma, hogy nem érzékelte egyáltalán, ma már akksi nélkül nem ment. Sokszor látom azt is, hogy amikor bedugom, a laptopon a visszajelző led felvillan, majd ki is alszik, kb. 1 másodpercre érzékeli.


Igen, én írtam ki a másik kérdést is, de most arra lennék kíváncsi, hogy (esetleg tapasztalatból) valaki tudja-e, hogy ez töltő, vagy akkumulátor hiba, esetleg más?


Törést, hibásodást szabad szemmel sehol sem látok. Próbáltam azt is, hogy akksi nélkül kitöröltem az eszközkezelőben a telep dolgait, majd kikapcs, akksi és töltő vissza, elindít, visszatelepítette alapból amiket töröltem, de ez sem segített (ez valami kalibrálás, vagy mi).


Egyik napról a másikra ilyen hirtelen el tud romlani a töltő, vagy az akkumulátor? Szerintetek mi lehet a gond?



2020. jan. 10. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem probléma, hogy már válaszoltam?

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..

Jó, hogy megköszönted, szívesen!

2020. jan. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

látatlanban nem tudjuk megmondani sajnos.

rá kellene mérni műszerrel a tápra, meg az akkura is.

2020. jan. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Továbbra is állítom, hogy a kérdést látatlanban megválaszoltam, miután a leírtakat magam is tapasztaltam, műszerrel mértem, ellenőriztem, meggyőződtem.

Fent linkelt téma: #8

2020. jan. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
jó én értem, de ha egy bölcsésznek írsz egy 40 oldalas litániát attól még nem magyaráztad meg neki a műszaki problémát, csak adtál neki elemezni valót :D
2020. jan. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kiderült a probléma. Elrakattam egy töltőt egy üzletben, de inkább vittem a laptopot is és a régi töltőt is. Új töltővel tökéletesen töltött, régivel ott sem. Mondtam, hogy azért nézzék már meg azt is, hogy a táp marad, csak a konnektoros részét kicserélik, hogy azzal megy-e. Mondta a srác, hogy tuti nem az lesz a gond, de azért megnézte. De, azzal volt a gond, amit a konnektorba kell dugni. Kicserélte, már jó is. 11ezer helyett megúsztam 1.500Ft-ból így. Köszönöm mindenkinek a választ! :)
2020. jan. 10. 16:25
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért várd ki a végét, még mindig gyanús.


"Tegnap volt olyan is, hogy kiírta, hogy "csatlakoztatva", de nem töltött, viszont nem is merült, laptop ledje sem jelzett vissza, hogy tölt."


Amikor csatlakozást ír, olyankor működik a tápegység.


"Ma, hogy nem érzékelte egyáltalán, ma már akksi nélkül nem ment."


Ez meg arra utal, hogy nem ment a tápegység, vagyis kissé ellentmondásos a dolog. Viszont ez a tapasztalat a másik témában még nem szerepelt, azaz nem ennek tudatában válaszoltam.

2020. jan. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mert nem volt jó az a része, amit a konnektorba dugok. Ezért lehetett az, hogy sok ki- meg bedugdosás után néha jó volt, amikor pedig jó volt, akkor működött rendesen. Töltő nélkül pedig soha sem volt vele gond. Most teljesen rendben van, több próbálkozás után is működik. Nem értem, miért kell pesszimistának lenni...
2020. jan. 10. 19:18
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez nem pesszimizmus, csak felkészítés a meglepetésekre. Meg a tapasztalat.

Nekem a leírtak így nem nagyon állnak össze, viszont kettőnk közül én foglalkozom elektronikai szervizzel, legutóbbi értesülésem szerint.

Majd próbáld már ki, a tápegységet tedd hidegre, hogy utána elindul-e. Nem kell lefagyasztani, csak legyen hűvösebb, de ne csak a burkolata, hanem az egész belseje hűljön át.

2020. jan. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mégis működik, amit/amiket pedig írtál, meg sem közelítette a hibát. Örülök, hogy meg tudom csinálni a munkámat, nemhogy ilyenekkel kísérletezgessek, hogy majd ne legyen jó. Érdekes, vadiúj töltővel is simán ment, kipróbálta a srác többször is. Kicserélt dugóval is jó volt minden próbálkozás után, viszont amikor úgy dugta be, mint ahogyan nálam volt (régi töltő), ott sem működött. Akkor mi más lenne a probléma, ha akkumulátorról meg megy rendesen, meg töltőről is. Ráadásul a HP szoftvere nem tudta eddig letesztelni sem az akksit, sem a töltőt. Most, hogy azt kicseréltük, már le tudta, a töltő rendben van, az akksi a kora miatt gyengült, de jó elvileg (azzal eddig sem volt gond). A régi zsinórral akkor sem futott le a teszt, ha érzékelte és töltött...
2020. jan. 10. 21:14
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyébként mivel elvittem az egész laptopot töltőstől, ezért az oda-vissza út miatt a nagy hidegben eléggé lehűlt a táp meg a laptop is. Az üzletben és itthon is jó volt a kicserélg dugóval, hidegen.
2020. jan. 10. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!