Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha egy jobb fajta fejhallgató...

Ha egy jobb fajta fejhallgató 100-110 dB erősségű hangot tud kiadni, az nem túl sok? Nem lehet tőle megsüketülni? Hallani lehet akkor is, ha az asztalra teszem és távolabbról hallgatom?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy lejjebb lehet venni a hangot, de attól még meg lehet tőle süketülni, nem?

Azért kérdezem, mert hangfalakat amit láttam kb olyan áron csak kb 90 dBt tudnak kiadni. Azért nem értem.


2020. jún. 4. 21:26
 1/3 Zzzoli ***** válasza:

Kevered az érzékenységgel.

Fejhallgatóknál ez a paraméter az érzékenységüket jelenti, azt hogy a bemenő jelet milyen hatásfokkal tudja átalakítani hallható tartományra. Nyilván itt is trükköznek a számokkal, ha egy pár ezer Forintos fülesnél magas értéket látsz, az nem igaz.

2020. jún. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem, pontosabban 100, 200 dolláros fejeseknél láttam ezt.
2020. jún. 5. 22:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Hangszóró-/hangfaladatként 1 méterről 1 watton 1kHz szinuszjel hangossága (nagyjából az átlag hallásküszöbhöz képest, de a pontos érték konkrét pascal nyomásértékből származtatott). Fülesen közvetlen közelről szintén 1W-on, de ilyen fél watt is ritkaság, inkább ilyen 200 és 400mW közt van sok. Meg a drágább nem ritkán többszáz ohmos, oda külön fejhallgatóerősítő kell, mégegyszer a fejhallgató ára... Ott mégiscsak megvigyázod annyira, hogy nem hajtod szét az agyaddal együtt.
2020. jún. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!