Megéri elektromos rollert vásárolni? Milyen referenciákat vegyek figyelembe?

Figyelt kérdés

Viszonylag nagy városban lakok, a munkahelyem 8km-re van és naponta kell bejárnom.

Van kerékpár de nagyon lefáradok és leizzadok munka előtt.

Jogsim még nincs de lehet hogy nem is akarok autót venni egyelőre.


Nagyon sok elektromos roller tesztet megnéztem/olvastam de valahogy mégis szkeptikus vagyok ezen közlekedési eszköz iránt. Hiába sokkal egyszerűbb lenne a bejárás napi szinten, a biciklis út szépen ki van építve a munkahelyig és tárolni is tudnám.


Amitől tartok az:


- Dombra való feljutás

- Esős nedves idő.

- Strapabírás és karbantartás

- Akkumulátor élettartam. (Persze értem semmi nem tart örökké, sem kocsi sem kerékpár de mégis)


Hálás lennék ha valaki tudna pro/con véleményt mondani a járgányról.



2020. jún. 13. 18:29
 1/1 anonim válasza:

(Nem akarok okoskodni, de ha lefáradsz 8km-től akkor neked kell is a kerékpár hogy edződj!

Én lazán letekerek 30km, akár izzadság nélkül, szorakozás/sport gyanánt kb. 60-70km az átlagom.)


A legtöbb elektromos roller 30km vagy nagyobb hatótávra van persze ez csökkenhet használattól függően pl. bombok miatt amiken felmegy, de túl lomha lesz!


Mivel kültéri közlekedési eszköz így valószínűleg az eső, hideg, forróság, és egyéb környezeti hatásokkal nem lesz baja, bár a kínálat egyre csak nő az ember azt sem tudja melyiket vegye, bizony belefuthatsz olyan termékbe ami az első esőnél tönkremegy de nyílván drágább jó márka bírja a gyűrődést!


Magamnak nem vennék mert túl drága és ha tönkremegy még többe fog kerülni a javítás már ha lehet javítani, mert mint írtad "semmi nem tart örökké", de a kerékpár elég sokáig bírja (apám kb. 40 éves biciklije még mindig meg van) viszont egy kiforratlan új technológia nem hinném hogy túl sokáig tartana!


Még mielőtt kerékpárról elektromos roller-re váltanál nézz körül az elektromos kerékpárok között is mert azoknak nagyobb a hatótávjuk, sebességük, és talán erősebbek is, könnyebben felmegy a dombon!

2020. jún. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!