Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik a legjobb hangfal? Mit...

Melyik a legjobb hangfal? Mit vegyek?

Figyelt kérdés
Hali! Teljesen analfabéta vagyok a hangtechnika terén, előre leszögezném. Születésnapomra kaptam egy JBL Xtreme 2-t, és teljesen rákaptam. Sosem szerettem hangosan hallgatni a zenét, sosem érdekelt a tüdőt remegtető basszus. Egészen idáig. Ezzel a kis hangszóróval jól elvagyok, de úgy érzem kellene valami erősebb. Házba kellene egy hifi rendszer (zene hallgatás főképp, film nézések stb), azonban egy márkát sem ismerek. Tudnátok segíteni? Kb 100 ezer forintot szánok rá, de hajlandó vagyok fölé menni (mittomén van egy ultra-baszó kaszáló gépezet 150 ezerért, akkor azt megvenném).

2020. aug. 12. 19:02
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Szinte minden műfajból vannak nagy kedvencek. Pl.: reggae, grunge, heavy metal, rock, pop, disco, jazz, blues, sőt még egy-két klasszikus is :D és még sorolhatnám, szóval ilyen "mindenes" kellene. Nem is gondoltam, hogy ez olyan sokat számít.... Egyébként, hogy milyen területű szobába kellene, fogalmam sincs. Úgy néz ki, hogy pár hónap múlva albit váltok. De szerintem 8 m2-nél több nem hiszem, hogy lesz pl egy nappali vagy háló.
2020. aug. 14. 20:26
 22/23 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat számít a műfaj, egyes stílusok basszuscentrikusak, míg másoknál a középtartomány a fontosabb. Ebben a kategóriában sajnos kénytelen kompromisszumokat kötni az ember, emlékszem volt régen egy Pioneer hangfalpárom, az egyetlen stílus, ami jól szólt rajta, az a reggae volt, illetve néhány klasszikus rock album, szinte minden mást borzalmasan szólaltatott meg.. az olyan hangfal, ami minden stílusban gond nélkül megállja a helyét, az valahol a 7 számjegyű összegnél kezdődik... Amiket felsoroltál, arra végülis elég egy belépő kategóriás stúdió monitor, ezeknél fontosabb szerepe van a közép és magas hangoknak, kevésbé fontos a mély és erős sub basszus, ilyen kis szobába amúgy se kellenek nagy hangfalak (amúgy ezt számold újra szerintem, mert a 8nm nagyon pici, ez például egy 2m*4m-es szoba területe), de visszatérve a hangfalhoz, egy pár Mackie MR524 egész korrekt darab, személyes tapasztalatom ugyan nincs vele, de megbízható és nálam sokkal, sokkal tapasztaltabb emberek szerint stabil basszusa van és tiszta, érthető közepe és magasa. Csak vedd figyelembe, hogy ebből kettőt kell venned, mivel ezt darabszámra árulják. Ezen felül nem árt, ha veszel hozzá legalább egy egyszerű audio interface-t, egyrészt az is dob a hangminőségen, másrészt enélkül a hangszórók hangerejét csak külön-külön tudod állítani egy kis poti segítségével a hangfalak hátulján. Mondjuk, egy Behringer UMC22 szerintem jó lesz, plusz a kábelek és ha jól saccolom, bőven benne leszel a 150ezres max keretben.
2020. aug. 15. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2020. aug. 16. 11:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!