Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nem szólnak jól a stúdió...

Nem szólnak jól a stúdió hangfalaim, megoldás?

Figyelt kérdés

Vettem nemrég 2x M-Audio BX8 D3 aktív stúdió hangfalakat, ami hiába 2x150 W, nem szól egyáltalán jól... Olvastam, hogy az elhelyezés is sokat számít, de az én kicsi szobámban csak az íróasztalomra fért el, pedig ennek vmi szilárd mellett kéne lennie, mondjuk fal vagy bútor...

Ha vennék hozzá stúdió subwoofer-t, az segítene rajta? A jó hangzást pedig úgy értem, hogy gyenge a mélyhangzás, hangos hangfal, de a mély sehol sincs, hallottam ennél sokkal kisebb hangfalakat ennél keményebben szólni. Amúgy is elektronikus zenéket hallgatok, techno, hardstyle, hardcore, hands up amihez alap a kemény basszus...

Egyébként sok pozícióból már jobban szól valamivel, tehát ha kissé az ajtó felé sétálok, ottan sokkal jobb a basszus mint ülve, a monitor előtt...

Tehát megoldás???



2020. aug. 27. 17:00
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
ja és TRS kábelekkel kötöttem a hangkártyához hogy szimmetrikus legyen a jel, a hangkártya pedig: Focusrite Scarlett Solo 3rd generation
2020. aug. 27. 17:06
 2/39 anonim ***** válasza:
86%
A teljesítmény (Watt) nem befolyásolja a hangzást. Ha hátsó reflexes, nem szabad teljesen a falhoz tolni, mert akkor nem tudnak kijönni a mély hangok. Legalább 20 centi legyen hátul, de inkább 30. Az se mindegy milyen közelről hallgatod. A mély hangoknak nagyobb a hullámhossza, ezért távolabbról hallhatóak megfelelően, míg a magasak közelebbről. Azt is ellenőrizd, hogy a két hangszóró megfelelő fázisban van-e bekötve. Ehhez lehet teszteket találni online.
2020. aug. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
74%

"Nem szólnak jól a stúdió hangfalaim, megoldás?"

Csere. Ez nem zene hallgatásra való./steril hangzás/ Monitorozásra.

2020. aug. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

első: nincs a falnál, az íróasztalon van, és hátul csak az ablak van, ami legalább 80 cm-re van vagy több. Oldalt sincs semmi legalább 1 m távolságig, ez lehet a baj? hogy kéne vmi szilárdnak lenni a közelében? mint írtam fentebb, kicsi a szoba, tehát áthelyezés nem biztos, hogy megoldató.

Jól mondod, távolabbról már vmivel jobbak a basszusok, de még mindig nem az igazi...

azt a tesztet megmutatnád hol találom?

2020. aug. 27. 18:07
 5/39 Zzzoli ***** válasza:
100%

Későn is indul a mély (52Hz), de ezt azért le lehetett volna szűrni, mert az a kis 5 collos hangszóró ennyit tud. megnézhetted volna előtte a technikai paramétereit.

Persze tényleg vannak hangfalak amelyek ekkora mebrán átmérővel alacsonyabbról indulnak, de azért hogy a membránkitérés kisebb legyen és az ebből fakadó torzítások kisebbek legyenek, nagyobb membránfelület kell. Nyilván az hozza magával hogy a hangszórónak lejjebb van a rezonancia frekije.

2020. aug. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
membrán alatt ugye azt a kör alakut érted ami mozog ha szól a zene? mert ha igen, az nem kicsi, sőt ez az egyik legnagyobb hangfal amit kapni lehet mostanság...
2020. aug. 27. 18:59
 7/39 Szirty ***** válasza:
71%

"A teljesítmény (Watt) nem befolyásolja a hangzást."


A nagyobb teljesítmény (nagyobb hangerő) rendszerint a hangzás rovására megy.

2020. aug. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, hallgatni a monitorhangdoboz nem való.

Amit te "rossz hangnak" vélelmezel, az áll a legközelebb az eredeti hangzáshoz, csak a "Loudness + hangszínszabályzók 2x5 óra állásban"-hoz szokott fül ezt teljesen jellegtelennek véli.

Bár monitorok között is van olyan, amit elfogadnék otthonra, csak nem tudnám megfizetni.

(Egyszer volt szerencsém meghallgatni a saját készítésű felvételeimet egy pár Genelec 1236A stúdiómonitoron, hát... csak néztem bután, mert egy zárt füleshez hasonló hangnyomást és basszust még így, szobában nem hallottam, sem azt, hogy egy templomi orgona 32 lábas sípjának már hallhatatlan dübörgő remegését érzem úgy, hogy csak felvételt hallgatok)

2020. aug. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
8-as: szted a subwoofer segítene? mert ez direkt a mélynyomásra van kitalálva, márha a neve is az...
2020. aug. 27. 21:33
 10/39 anonim ***** válasza:
73%

veszel egy subot, ég és föld a különbség.


Lehetőleg valami használtat vegyél, és régit, azoknál mély valóban mély, nem pedig buhogásos dobverő hang.

2020. aug. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!