Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szervizben honnan rendelnek...

Szervizben honnan rendelnek alkatrészeket Hifihez VHS-hez DVD-hez Házimozihoz TV-hez Monitorhoz stb?

Figyelt kérdés

Én ezt találtam modellszám szerint lehet keresni: [link]


De soroljatok fel jó párat.



2021. jan. 11. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Most címeket kérsz, vagy csak a módszerre vagy kíváncsi?


Elsősorban Nagykerekből szerzik be az alkatrészeket, onnan legtöbbször csak vállalkozások vásárolhatnak, magánszemélyek nem.


Online boltokból is szoktak vásárolni, természetesen az ottani vásárlások általában alapszinten drágábbak, mint a nagykerek-nél.


Alkatrész árusító oldalt mindig az adott gyártó alapján érdemes keresni:

Grundig, Hundai, Lenovo, .... márkákra keress elsőnek, majd a pontosabb alkatrésztipusra.

2021. jan. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Zzzoli ***** válasza:
TME, RET, NEDIS, íme 3 darab.
2021. jan. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Címekre ahonnan vásárolni szoktak.


Használt görgőket is szoktak magnókba rakni?

2021. jan. 16. 16:35
 4/11 anonim ***** válasza:

Nagyker lista:


[link]


itt kereshetsz név szerint, termék szerint... sok lehetőség van.


Igen, szoktak, mert az alkatrészeket nem fogják a termék kifutása után még évtizedekig gyártani. általában a termék kifutása után olyan 5 évig lehet az alkatrészeket könnyen beszerezni, ennyi időt vállalnak a gyártók. Sokszor van utángyártott vagy felújított termék is nagykerekben. Ezekre is van garancia, csak rövidebb ideg tartó.


Ha olyan régi a magnó, hogy már nem lehet venni hozzá újat, akkor lehet, hogy bontóban kerestek hozzá alkatrészt, vagy utángyártottat tudtak csak szerezni.

A bontóból való alkatrész beszerzés, egy régi 10-15-20 vagy akár több éves gépnél teljesen elfogadott lehetőség.

2021. jan. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

MN9644 a hifi típusom, szervizesek sajna nem találtak görgőket így sajna nem tudták meg csinálni. Külföldön van hozzá görgő de én meg onnan nem szeretek vásárolni, fél évig náluk volt.

[link]

2021. jan. 16. 21:56
 6/11 anonim ***** válasza:

Ebayen nézz körül, ott szinte minden van:


[link]


Ha megvan az eredeti, akkor leméred, az oldalon meg kikeresed, és sokkal olcsóbban megrendelheted, mint onnan, amit linkeltél.


A linkelt adatok alapján úgy néz ki, ez lesz nálad jó, de azért nézz utána a pontos méretnek, láttatlanban garanciát nem vállalok rá :


[link]

2021. jan. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hogyhogy nem kaphatok már Magyarországon?


Philips VR550 VHS-hez sem találtam görgőt.

2021. jan. 16. 23:30
 8/11 anonim ***** válasza:
VHS-hez..? Az ecseri piacról..?
2021. jan. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A cég csak behozza , nem itt gyártja..... alkatrészeket a behozott termékhez csak akkor rendelnek, ha kereslet van rá. A nagykerek sem raklapokkal tartanak alkatrészeket, hanem pár pár darabot. Csak a keresettebbekből vesz nagyobb tételt, a folyamatos fogyás miatt.


Továbbra is csak úgy tudsz keresni alkatrészt, hogy keresed az interneten lehetőleg az alkatrész potos nevével, tipusszámával.


A videómagnó is kifutott dolog már. Mi is legalább 6-7 éve kidobtuk a miénket, miután átdigitalizáltam a fontos kazettáinkat.

2021. jan. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

VHS nem tud mindig előre vissza pörgetni mert bug és kikapcsol, javidtattam is de újra elkezdte, LP képfútást nem tudták jól beállítani hiába vidtem sok LP kazettát. Szerviz óta egyszer újra csinálta hogy nem vesszi be a kazettát inkább bug és ki löki, és a kazetta szélét cakozza. + Hiba hogy ritkán tönkre teszi a szalagot mintha be gyűrte volna.

Ami a kazettába bele megy tüske elvan gőrbülve a csúcsa.



Házimozi mélynyomó meg processzor hibás azt mondták, nem mindig szól a mélynyomó része, hifim-hez meg mondták nincs alkatrészek az egész részéhez, kazetta görgő repkedtek, CD tálca nem jőn ki teljesen vagy ha igen akkor ki be csukodik magától (nem szíj gond mert ki próbáltam pár újjal) lemezjátszó elindúlásnál egyet nyikorog. DVD felvevömet tálca nyitási gond meg nem kapcsolt volna be többet ha később vittem volna, és monitoromat szintén bekapcsolás gondjai voltak hiba mentesen meg tudták csinálni még a kicsi micro hifim hangját ami elment. Gombok hibáját úgy javítják hogy meg tisztítssák csak.


Én meg vagyok velűk ellégűlve, legalább nem kellett fizessék így a hifi-mért meg a házimozi-ért ha úgyse csinálták meg.

2021. jan. 17. 02:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!