Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Retro kézi konzolt érdemes venni?

Retro kézi konzolt érdemes venni?

Figyelt kérdés

8 éves a gyerek, nyúz xboxért, psp-ért, miközben sosem játszott még ilyennel.

Otthon laptop van, ami lassan csere-érett, tehát jó eséllyel kb fél éven belül "ráhagyományozódik" a gép. Ezen néha játszhat, de inkább nézi a wow-ot, wot-ot.


Arra gondoltam, hogy azért meglegyen a videójáték feeling, kapna egy kis kézi gépet. Super mario, Mortal combat, tekken, hasonlók, mittudomén mi van rajta, általában 60-100 játék körül ígérnek ezek a kis gépek. Elvben tévére köthetők, de gondolom leginkább a c64-es feelinget hozzák. Nem tudom, ez mennyire zavarna egy mai gyereket (heroes 3 kifejezett kedvence, tehát azt gondolom, nem zavarná annyira az a fajta megjelenés, de ki tudja?). Én bírnám :)


Szóval véleményekre volnék kíváncsi, hogy ha igen, milyet, ha nem, miért nem.


2018. dec. 5. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Kb 5 perc alatt megunná... Ezt egy mai gyerek már nem ėrtėkeli.
2018. dec. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg valahol szerezni egyet kölcsön, hogy ki tudja próbálni, vagy keressetek egy szaküzletet, ahol van kiállítva. Meglátod mennyire jön be neki. Ha igen akkor szerintem érdemes.
2018. dec. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért vannak még csodák. Mesélek egy sztorit.

Rokongyerekek (12 és 8) lent voltak nálunk a Balatonon. Vérbeli kockák, szülők helyett tablet és konzol nevelte őket. Hozták a PS4-et és nyomták. Nem lehetett lelőni őket.

Poénból beüzemeltem egy C64-et már nem is tudom, valami egyszerű játékkal. A maradék 4 napban a PS4 elő sem került, teljesen ráakadtak. Mindkettő áradozott, hogy ez sokkal jobb. Könyörögtek az apjuknak, hogy vegyen egy ilyet :)

2018. dec. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket.

Sajnos nincs olyan lehetőség, hogy ki tudjuk próbálni. Vagyis egészen pontosan tavaly volt kölcsönben sógoromnál pár napra egy holt egyszerű kis v-tech játék, az tetszett a gyereknek.

Maga a játékélmény... nem is tudom. Pontosan ugyanannyira elvan szg-en és telefonon a fb-os egyszerű kockarakosgatós játékokkal, mint a heroes 3-mal vagy a warcrafttal.

Nem szeretném, ha rákattanna, tehát semmiképpen nem cél, hogy órákon át ezt bűvölje (ezért is nem akarunk komolyabbat), de hogy esetleg fél-egy órára ellegyen vele, az néha jól jönne (pl várakozás orvosnál, hivatalban, utazás, vagy csak amíg végre befejezem a főzést). És szívesebben adnám ezt a kezébe akár minden nap, mint a telefont, aminél mire hátat fordítok már a plax store-ban garázdálkodik új játék után.

2018. dec. 5. 10:53
 5/9 anonim ***** válasza:

"Sajnos nincs olyan lehetőség, hogy ki tudjuk próbálni. "

Online rendelés esetén 14 napod van az elállásra.

2018. dec. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Oké, de egy 8 évesről van szó, aki még az angyaloktól várja az ajándékot ;)
2018. dec. 5. 12:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, és? Mi akadálya a próbának?
2018. dec. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 repulo ***** válasza:
Ha nem akarod hogy rákattanjon, ne vegyél. Amikor az első PS-t megvettük, egész éjjel az akkor 6 éves lányommal nyomtuk a tekkent, csapágyas lett a kontroller. :-)
2018. dec. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#1: "Ezt egy mai gyerek már nem ėrtėkeli."

A nagy francokat nem. :D

Jó, lehet, hogy nem mindenki lesz úgy oda Márióért meg Sonicért, mint én, de a gyerek - főleg, ha még fiatalabb, és nincsenek nagyon szigorú grafikával kapcsolatos prekoncepciói - nagyon tudja élvezni akár még a 30+ éves játékokat is. Persze, ha jó a játék. :)

2018. dec. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!