StyleXX kérdése:

Mi baja lehet egy autós erősítőnek, ha amikor csatlakoztatom hozzá a mélynyomót, akkor annak nincs hangja, de nagyon melegszik az erősítő. 1 percen bellül tűz forró lesz. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Az előző mélynyomóm egyszer elkezdett puffogni, és tekercse hibás lett. Azt hittem az okozza a forrósodást, de most vettem egy vadi új mélynyomót, és még mindig ezt csinálja.

2021. aug. 18. 21:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

" Véletlenül nem jön ki DC a kimeneten? "


Ha nem tér ki a membrán,akkor valószínű nem,viszont innentől kezdve már inkább az van,hogy mindkét fél ( PNP-NPN ) tranyók átvezetnek,és szépen elosszák egymás közt a feszkót,de nem húzzák meg annyira a tápot,hogy kinyomják a biztit,vagy aktiválják a protect-et......

2021. aug. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
És ez most jobb vagy rosszabb hír?
2021. aug. 20. 10:25
 13/19 anonim ***** válasza:
Csak annyira rossz,hogy Csere,vagy szerviz.
2021. aug. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Érdemes megcsináltatni ezt az erősítőt? Vagy inkább vegyek egy újat, mert úgyis el fog romlani újra?
2021. aug. 20. 10:46
 15/19 anonim ***** válasza:

Ha jó szakihoz viszed,akkor megéri,mármint ha nem zsidó áron dolgozik :-)

Kb 2000ft-ból megvan az alkatrész ára,de max 5000ft...

Olcsó kommersz szinte mindenhol kapható tranzisztorokból épül fel ez az erősítő..

Itt már csak az órabér kérdéses...

2021. aug. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nagyon olcsón, baráti áron megcsinálná, mert egy öreg bácsi, barátom barátja. Nem azzal van a baj, hanem azzal, hogy félek hogy majd megint elromlik, és tönkre teszi a mélynyomóm újra :/
2021. aug. 20. 15:08
 17/19 anonim ***** válasza:

Hiába veszel másikat,,abban az árkategóriában ugyanazt a sémát kapod,csak más formával,meg csomagolással..

Az autós erősítőn a legkönnyebb megtanulni javítani,,mert annyira egyforma az áramkörük,,legalábbis a kommersz szériáknak,meg sokszor még ugyanazt az alkatrészt is használja több gyártó is...

Ha félsz,akkor lépj feljebb egy szintet,és vegyél Old School erősítőt igaz használtan,,de azok rendesen megtervezett gépek,,nem úgy mint a mostaniak...

Pl:

[link]


[link]

2021. aug. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Rendben! Szerintem ezt mindenképp megcsináltatom, aztán vagy használom vagy eladom. Azt még meggondolom, hogy veszek e újat! Köszi a segítséget
2021. aug. 20. 15:26
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan régi a kérdés, de sok oda-vissza kérdés válasz helyett

én a következőt tenném (azaz nem, nekem van kazal műszerem, oszcilloszkópom, de ha nem lenne!)

Rákötnék a hangszóró helyére egy 12V, 5W helyzetjelző izzót.

Hangerők minimumon, és bekapcsolás:

A lehetőségek, amik ezt azt kizárhatnak:

1.világít, netán kiég az izzó:

A végfok nagy teljesítményű tranzisztora közül legalább 1 el van durranva, zárlatos.

Akkor javítani kell, lehet..

Ha nem világít, az lehet jó is, rossz is.

Most finoman adjunk rá hangerőt (ha durván adod, ki éghet az izzó), ha az izzón a zene ütemében (lustán ugyan a tehetlensége miatt), változik a fényerő, akkor az biztató.

Nézd meg, hogy milyen hangerőnél kezd halványan világítani (hunyorogni) az izzó, és ráteheted a hangszórót.

Feltétel!! levett hangerőnél nem világított az izzó!

És most az előző hangerőnél kicsivel se többet, de odáig ráadhatod.

Minden ezután attól függ, szól-e a hangszóró..

Mehetnék tovább a feltételezésekkel, de csak egy izzóm volt és már megtudtam valamit...

2021. szept. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!