Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hi-Fi rendszerre aktív subwoof...

Hi-Fi rendszerre aktív subwoofer, mélyláda?

Figyelt kérdés
Adott egy média lejátszó, amelyik optikával csatlakozik egy DAC-hoz. Innen XLR csatival megyek egy dedikált fejhallgató erősítőhöz, amitől XLR-rel megyek tovább két monobokk végfokhoz. A végfoknak van rca bemenete is, de egyszerre csak az egyik fajta bement választható. Ebbe a rendszerbe hogy csatlakoztathatnék egy aktív mélyládát? A lejátszó SMSL DP5, a DAC SMSL M400, a fejhallgató erősítő SMSL SP400, a fégfok 2db Nuprime STA-9 monoblokkba kötve, a hangfalak Monitor audio gold 100. A subwoofer Monitor audio silver W12. A kábelt nem akarom megmókolni, valami szalonképes megoldás érdekelne ha van ilyen. A válaszokat előre is köszönöm.

2021. aug. 21. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Hirtelen nézegetve a Dac-ról M400 -ról RCA kimeneten mondjuk.
2021. aug. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a megoldás sajnos nem jó, mert menüben kell kiválasztani hogy melyik kimenet legyen aktív, az XLR és az rca együtt nem mükszik. Nálam az XLR megy végig az erősítőig. Közben kutakodtam, és talán van megoldás, de le kell mondanom az XLR-ről. A subwoofernek van L-R rca be és kimenete. Annyi lenne a dolgom, hogy a fejhallgató (előerősítő) rca-ról jobb-bal csatornával benyomulok a szubvooferbe, majd a kimenetekről vissza a végfokba. Mivel a szubnak csak rca-i vannak, így a fejhallgató erősítőtől erre kell átváltani. Pedig jó lett volna a végfokig megtartani az XLR kábelezést, mert elég sok energiát, pénzt fektettem a legyártásukba.
2021. aug. 22. 12:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyen néhány méteres távolságokra felesleges a szimmetrikus kábel. Ha jól van árnyékolva, nem lesz ott akkora gond.
2021. aug. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Talán találtam rést a pajzson. A fejhallgatóerősítőn az előlapi fejhallgató kimenet párhuzamosan működik a hátsó kimenetekkel. Még meg kell oldani hogy a 6,3-as jack-ot összehozzam a sub LFE bemenetével, de első olvasatban ígéretesnek tűnik. Bár nem nem tudom hogy a kimenő jelszint elég-e a sub-nak, de egy próbát megér. Nem egy szépségdíjas megoldás az előlapi csatlakozás, de ha mükszik a dolog, akkor át is köthetem a 4 pines kimenetre, az mégsem olyan feltűnő mint egy jack csati.
2021. aug. 25. 06:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!