Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen sztereó erősítőt vegyek?

Zizizabalo kérdése:

Milyen sztereó erősítőt vegyek?

Figyelt kérdés

Adott két régi JVC SP-MX90BK 3 utas hangfal az alábbi adatokkal:


Main speaker: 35w, 8ohm

Subwoofer: 45w, 6ohm


Tv-hez szeretném hozzákötni, néha telefonról streamelni, tehát BT jól jönne.


Ugyanakkor stereo amplifier, vagy a/v receiver lenne jobb erre célra?


Érdemes egyáltalán ezekhez a hangfalakhoz erősítőt venni, vagy felejtsem el, nem érnek már semmit?


Keret: ~50ezer huf



2021. aug. 21. 20:33
 1/4 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Ha két hangfalad van, akkor sztereo erősítőt vegyél ne házimozi többcsatornásat.

Ha van külön aktív mélyláda, akkor is.

2021. aug. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

AV -t felejtsd el kettő hangfalhoz. Árban jóval kisebb tudásút kaphatsz csak és csak használtban tudsz gondolkodni.


Ha jól látom ez egy komplett JVC hifi hangfalai.


Hát érdemes AVX -en használtan is venni, mert újonnan ugye húzósak az árak, de akad pár ötletem


[link]


Másik ötletem kicsit drágábban:

[link]


Ezek használtan is jó választások.


Komolyabb erősítő öregen is jó, bár azok BT nélkül lesznek többnyire. pl NAD.

2021. szept. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, ez a Tangent nem néz ki rosszul.


Igazából abban nem voltam semennyire biztos, hogy hány wattos/ohmos erősítő illene ehhez a két öreg hangfalhoz, sok mindent olvastam a neten, de csak jobban összezavarodtam.

2021. szept. 13. 18:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd a Wattokat. Nem ettől függ.

Hangfalon is nagyon sok múlik. Polcsugárzót könnyebb hajtani.

Ezek egy jól hajtható állóval is elbírnak. Nyilván nem kifejezetten drága cuccokhoz valóak, de belépő és közép kategóriásokhoz jók.

Tangentet hallottam, elég jó darab ennyi pénzért. BT is van benne.

JVC hangfalakról meg semmit se tudunk kb. Lehet hogy az eredeti erősítőjéhez képest meg fog táltosodni kicsit :D


Használtan meg igen jókat is ki lehet fogni. A nagyon öregnek kinézőktől se kell félni. Utána kell olvasni mert sok van.

Régi Technics erősítők szerintem bőven alatta is bár BT az nem lesz bennük az igaz.


Hifizés külön hobby :D


Sokat lehet olvasgatni és nézelődni az biztos...

2021. szept. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!