Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mekkora az élettartama egy...

Mekkora az élettartama egy okosórának?

Figyelt kérdés

Készülök lecserélni a karórámat, mert már 10 éves, okosórákat nézegettem, de felmerült bennem az a kérdés, hogy ezeknek az óráknak az akksija meddig bírja? 7-10 napos üzemidőt írnak általában és folyamatosan tölteni kell. Hány év után adja meg magát és lehet kukázni?

Olyan 45-60ezer Ft környékén vásárolnék. Ahogy nézegettem hagyományos órát ugyan annyiért sokkal elegánsabbat tudnék venni és gyanítom az élettartama is jóval nagyobb, mint az okosóra élettartama.


Van bárkinek is tapasztalata? Vagy nincs különbség a kettő között? Hosszú távra venném, nem cserélném pár év múlva.



2022. jan. 3. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
5-8 évig biztos jó lesz.
2022. jan. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem az első órám szar márka volt (nem emlékszem rá), 2 hétig bírta. Most a Xiaomi telefonomhoz Xiaomi órám van, 3. éve kiválóan működik.
2022. jan. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Fitbit Charge sorozatom volt/van, a másodikkal kezdtem, nagyjából 3 évig bírta, aztán megadta magát az akku. De elég hirtelen történt, egyik héten még elég volt egy órás töltés az egész hétre, a következő héten meg kb. 10 perc kellett neki, hogy fullos akkuról lemerüljön nullára.

A Charge 3 önhibáján kívül lett fél éven belül működésképtelen, beleesett a betonkeverőbe, szóval ezt ne számoljuk bele. A Charge 4 már egy éve megvan, olyan, mint újkorában.

2022. jan. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És gondolom akkor ha az akksi megadja magát azt nem lehet cserélni benne, ugye?

Köszi a válaszokat!

2022. jan. 3. 14:38
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem, de elképzelhető, hogy valami technikai okosember ezt meg tudná oldani. De ha lehet is, akkor sem érdemes, kivéve persze ha valami nagyon minimális idő alatt megy tönkre. Ha kibír 2-3 évet, azalatt manapság rengeteget fejlődik a technika, ugyanannak az órának a fejlesztett, jobb változatát tudod megvenni. Ha meg 4 évet is kibír, akkor akár át is ugorhatsz a szérián belül egy sorszámot.
2022. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a segítséget!
2022. jan. 3. 14:46
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Apple 4-es van. Magam is meglepődtem rajta, de lassan négy éves lesz. Folyamatosan csökkent az üzemideje, három nap volt kezdetben, mostanra trükkök százaival tudom csak elérni a két napot. Nem is az a baj, hogy esetleg akkut kellene cseréltetni benne, hanem az, hogy akkor oda a vízállóság. Mindenesetre a négy év szerintem szép idő, bár nekem most már lassan csereérett lesz. De ha valaki nem kényes a napi töltésre, akkor az illetőnek jó lesz majd az én használt órám, mert egyébként semmi baja nincs.
2022. jan. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem olyan 3 éves a Huawei Watch GT-m, de még mindig nagyon ritkán kell tölteni. Erre alapban is 2 hetes üzemidőt írnak, és ez talán még most is nagyjából megvan.

Akkut biztos lehetne bele kapni, de egy utángyártott sosem lesz olyan jó mint egy eredeti.

2022. jan. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a további válaszokat is! Ezek alapján akkor szerintem maradok inkább a hagyományosnál.
2022. jan. 4. 09:42
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9 Ahogy gondolod, de van pár előnye az okosóráknak a hagyományossal szemben. Például én főleg az üzenetértesítésekre használom, és mióta megvan, azóta csak rezgőn van a telefon, meg ha nem tudom hova tettem le a telefont, akkor meg is tudom csörgetni azt :) , ezen felül mikor megyek bicajozni, akkor utána vissza tudom nézni, hogy merre jártam, milyen sebességgel stb. Egyedül ami hiányzik az a zeneszám léptetés, ez még az enyémben nincs (Huawei Watch GT).

Töltés meg abszolút nem nyűg, mert eleve sokat is kibír, és cirka 1 óra alatt fel is tölt 2A-es töltvel. 10%-nál szok jelezni, de akkor még simán kibírja azt a napot.

2022. jan. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!