Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy 5.1-es hangfalnál mekkora...

Egy 5.1-es hangfalnál mekkora eléttartamra lehet számítani?

Figyelt kérdés

Még 2015 Augusztusban vettem egy Serioux HT5100C Hagfalrendszert és meg mikor bekapcsoltam elkezdett zúgni, gerjedni. Először azthittem valamelyik kábel/toldás a hibás de kihúztam belőle a bemeneti kábelt és akkor is csinálja. Tv-re van csak kötve fixen, sosincs kihúzgálva, átdugdosva csak áramtalanítva van. ( Optikai/Analóg átalakítóval kötöttem a tv-re ) Csatlakozókat kihúztam, visszadugtam, áramtalanítottam újraindítottam de nem hagyja abba. Ha hangosabbra tekerem a zenét vagy a filmet akkor az elnyomja a zúgás hangját de ugyan úgy zúg közben is.


Maximumra azthiszem 2-3 alkalommal volt eddig feltekerve de ez a 2-3 alkalom összesen kevesebb volt 5 perctől. 60-as hangerő a maximum rajta de ha zenét hallgattam rajta se volt 40-45 nél jobban felhangosítva mert már ott is alig hallani tőle ha valaki megszólal.


Vajon ideje új hangfal után nézni? Mi baja lehet?



2021. dec. 18. 13:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*És ma mikor bekapcsoltam. Eddig semmi baja nem volt.
2021. dec. 18. 13:41
 2/13 anonim ***** válasza:

ebben a kategóriában teljesen normális, sőt, szinte sok is az 5+ év, sajnos.

ezeket már nem csinálják javíthatóra, úgyhogy igen, legjobban azzal jársz, ha veszel újat

2021. dec. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ezeket is úgy csinálják ha elromlik kuka?

Yamada H8220 5.1

Genius SW-G2.1 1250

2021. dec. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#3 Nemtudom, lehet őket javítani általában. Olyan furáz zúg, búg. De ilyen hullámokban, hol halkabb hol hangosabb. Hangos, ami halkul, majd megint felhangosodik egy pillanat alatt majd megint elkezd halkulni és így zúg.
2021. dec. 18. 19:00
 5/13 A kérdező kommentje:
* #3 Nemtudom, lehet őket javítani általában?
2021. dec. 18. 19:01
 6/13 anonim ***** válasza:
Serintem itt az erősítője gagyi, a hangfalak ettől még használhatóak. Kidobnám, és vennék valami normális házimozi erősítőt.
2021. dec. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
igaz, hogy az erősítővel van gond, de egy normálisabb házimozi erősítő negyed hangerőn szénné égeti ezeket a kis hangszórókat, arról nem beszélve, hogy egy normálisabb házimozi erősítő használtan kerül legalább annyiba, mint amennyiért újan veszel egy ugyanilyen szettet, és akkor még nem említettem, hogy a legtöbb házimozi erősítőn nincs aktív subkimenet, tehát valszeg még egy aktív sub-ot is kellene venni.
2021. dec. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Csináltam az előbb egy kis videót amin hallatszik a hang amit kiad:


https://www.youtube.com/watch?v=6-jWbnSJgpA

2021. dec. 18. 20:46
 9/13 A kérdező kommentje:
Ha kihúzom belőle a kábelt amin bemegy a jel az erősítőbe akkor is csinálja ezt a hangot.
2021. dec. 18. 22:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Rendes táppal nem csinálná, csak nem az van benne. Lehet, hogy kezd beszáradni valamelyik pufferkondi, valaki avatott fejnek rá kellene nézni.
2021. dec. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!