Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy híradástechnika készülék...

Egy híradástechnika készülék miért számít kettős szigetelésűnek amikor fémburkolata van?

Figyelt kérdés

Ráadásul a fémburkolat alatt a betáplálás csak egyszeresen szigetelt? (Pl.kép)


[link]


2022. jan. 19. 06:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Pont azért, mert fém burkolata van.

Nézz meg pl. egy mai hajszárítót, abban hol van fém? (Mármint a burkolatban)


Ugye a kettős szigetelésű cuccoknak nincs földelés a dugvillán. Ennél viszont màr csak illene azt a burkolatot földelni.

2022. jan. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Bocs, reggel van még, benéztem a kérdést, úgy olvastam, hogy “miért nem...”.
2022. jan. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Szirty ***** válasza:
70%

A szabványszöveg az, hogy:

"Az üzemszerűen feszültség alatt lévő részek úgy vannak elszigetelve, hogy egyszeres meghibásodás esetén nem léphet fel veszélyes érintési feszültség."


Pl. egy transzformátor van a készülékben. A transzformátor tekercsei el vannak szigetelve a vasmagtól.

Ugyanakkor maga a transzformátor vasmagja (és vele galvanikus kapcsolatban lévő egyéb fém részei) el vannak szigetelve a készülék házától.

Ha leég a transzformátor amitől testzárlatos lesz, a trafó vasmagja feszültség alá kerül, de mivel el van szigetelve a készülék háztól, nem lesz érinthető rész feszültség alatt.

2022. jan. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Oké de a képen pl.a betápvezéték bizonyos részén csak egyszeres szigetelés van, a forrasztási pontokon meg még annyi sem. A készülék burkolata pedig fémből van. Ez így megfelel a kettős szigetelés "szabványszövegének"?

Mert ez pl.szinte minden híradástechnikai eszközben így van, és mégis kettős szigetelésűnek adják meg. De mondhatnék akár pl. páraelszívót is ahol a készülékház legtöbbször fém, a készüléken belüli vezetékek egyszeresen szigeteltek.

2022. jan. 19. 13:42
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem a páraelszívóm földelve van, a megfelelő satlakotóval. De most hogy mondod, a régi vhs-eink is fémburkolatosak voltak, és a sima lapos magnókábel volt a 230-asa, föld nélkül.
2022. jan. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Ugyanakkor maga a transzformátor vasmagja (és vele galvanikus kapcsolatban lévő egyéb fém részei) el vannak szigetelve a készülék házától."

De nincs elszigetelve.

[link]

Oda van fogatva a lemezhez 4 csavarral.

[link]

2022. jan. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
6 én ezen nem látom egyértelműen, hogy mi mihez van csavarozva, nincs-e közte pl. szigetelő akármi. Jó lenne egy ilyet élőben látni. A trafónál meg az árnyékolás fogja, nem látni, hogy közte és a vasmag közt van-e valami, vagy nincs.
2022. jan. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"6 én ezen nem látom egyértelműen, hogy mi mihez van csavarozva"

Nem baj, neked nem kell látnod, nem neked szólt.

"Oké de a képen pl.a betápvezéték bizonyos részén csak egyszeres szigetelés van, a forrasztási pontokon meg még annyi sem. "

A szigetelésnek az érinthető részeket kell védenie. Mivel ez egy gyártmány, a védelmet elhatárolással oldották meg. Azaz a feszültség alatt álló villamos szerkezet érintése sem segédeszköz nélkül, sem a burkolat eltávolítása nélkül nem lehetséges. A feszültség alatt lévő részek pedig megerősített szigeteléssel vannak elválasztva a fém részektől.

2022. jan. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

“ Nem baj, neked nem kell látnod, nem neked szólt.”


Én sem neked írtam, hanem a többiekkel megosztottam a kételyeimet. Sajnálom ha ezzel a lelkedbe gázoltam.

De szerintem ilyen minőségű képen te is csak látni véled. (Kivéve ha ismered az adott gyártmányt korábbról)

2022. jan. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Szirty ***** válasza:

"De nincs elszigetelve."


Amit írtam nem a képen látható készülékről szólt, hanem a kettős szigetelésről!

2022. jan. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!