Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szeretnék építeni egy erősítőt...

Szeretnék építeni egy erősítőt, valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy van egy autós erősítőm, viszont van pár problémája, javítani nem éri meg. Van benne 4db D718, és 4db B688 tranzisztor amik működnek. Kérhetnék esetleg egy kapcsolási rajzot hangerő szabályozóval?

Nézegettem a neten, de nem találtam ilyen kapcsolási rajzot csak kevesebb/több tranzisztorral. Illetve az sem lenne probléma ha sztereó lenne. Bármiben is tudsz segíteni, azt megköszönném. :)



2022. júl. 1. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Én annak idején, jó 20 éve a jó öreg LM386-os IC-vel építettem nagyon egyszerű erősítőket:

[link]

A Lomexben 400 forint alatt van az IC ára, és könnyen találsz hozzá kapcsolási rajzokat a neten.

2022. júl. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
lm386-osom van több is háznál, csak gondoltam ezekkel a tranzisztorokkal lehetne építeni egy elfogadhatóbb és tisztább hangzású erősítőt például zene hallgatáshoz.
2022. júl. 1. 18:55
 3/7 Zzzoli ***** válasza:

Bármilyen komplementer végfokot megépíthetsz velük. 120 voltot viselnek el maximum, így nyugodtan lehet nekik adni +- 50-55 voltos tápot. Teljesítményük nyolcvan watt, gondolom párhuzamba voltak azért van 4-4 db.

[link]

Tessék itt van például. Ebbe a kapcsolásba is belerakhatod őket.

2022. júl. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Zzzoli ***** válasza:
Ne az első Texas-t nézd, a következőt.
2022. júl. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Morzsi007 ***** válasza:
Autóba azeretnéd az erősítőt?
2022. júl. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen Zoli, rálesek majd ha otthon leszek.

Egyébként nem autóba, hanem egy szobában szeretném használni.

2022. júl. 11. 23:27
 7/7 A kérdező kommentje:
Illetve 2db 8Ohm-os hangfalat szeretnék működtetni.
2022. júl. 11. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!