Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit jelent (pdf) e-book fájl...

Mit jelent (pdf) e-book fájl esetében a nodrm felirat?

Figyelt kérdés

2022. aug. 4. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Így könnyebb lesz:

No drm.

Vagyis nincs drm.

Az meg jó.

2022. aug. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Mi az a "(pdf) e-book fájl"?
2022. aug. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2 pdf
2022. aug. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1# Jól írja, de nem adott választ a kérdésre.


A DRM elektronikus adatok másolásvédelme (Digital Rights Management), digitális jogkezelést jelent.

Gondolom, említenem sem muszáj, akkor mit jelent a nodrm (No DRM). 😏 Igen, azt, hogy nincs a fájlon jogvédelem. Az akkor lényeges, ha olyan ebook olvasód van, amely nem hajlandó másolt fájlokat megjeleníteni. (én még nem találkoztam ilyennel, nálam eddig mindent megnyitott a számítógép, telefon és az olvasó is. Jelenleg egy kisebb könyvtárnyi ebookom van, kb. 4000 db. Nem, még nem olvastam mindet. 🤪🙃 )


2#

Nem értem a kérdést? Pontosabban meglepett. Hogy nem ismered ezt a fájltípust? (nem a legkedveltebb ebook formátum részemről, de ha nincs más, jó a szamár ill. pdf is. Ezeket preferálom: epub, mobi, djvu, hiszen ezeket a kép méretéhez igazítja (sortördeléssel) a készülék, nem úgy a pdf-et)


Idézem az adobe oldal leírását:

"Mi az a PDF?


A PDF-ekre épülhet saját világa. Tudhatja, hogy PDF-ek használatával a legjobb munkáit hozhatja létre. Ezért találtuk ki a Portable Document Format (ismertebb rövidítéssel PDF) formátumot a dokumentumok – szoftvertől, hardvertől és operációs rendszertől független – megbízható bemutatására és megosztására.


A PDF napjainkra a Nemzetközi Szabványügyi Szervezet (ISO) által kezelt nyílt szabvánnyá nőtte ki magát. A PDF-dokumentumok hivatkozásokat és gombokat, űrlapmezőket, hanganyagokat, videókat és üzleti logikát is tartalmazhatnak. A PDF-dokumentumai elektronikusan aláírhatók, és könnyen megtekinthetők Windows vagy Mac rendszeren az ingyenes Acrobat Reader használatával."

2022. aug. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a nagyon profi hozzászólást!
2022. aug. 6. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!