Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mely fejhallgatótípusokban...

Mely fejhallgatótípusokban erős a basszus?

Figyelt kérdés

Hali, fejhallgatót szeretnék vásárolni, viszont gondban vagyok, ugyanis a bemutatóvideók alapján nem lehet eldönteni, hogy milyen a hangzása (hiszen csak az hallja a készülék hangját aki viseli).


Nekem az egyik legfontosabb szempont az, hogy a basszus/mély hangok jól szóljanak, ugyanis legtöbbször elektronikus / techno / hardstyle zenét hallgatok.


Esetleg tudnátok abban segíteni, hogy mely paraméterek alapján lehet meghatározni, hogy egy fejhallgató "mennyire minőségi" / "milyen jó benne a basszus"?


Örülnék annak is, ha javasoltok márkákat is, aminek jó a hangzása. Bluetooth fülest szeretnék ami On-ear típusú és van vezetékes csatlakozási lehetősége is (telóhoz -amin nincs jack bemenet- és laptophoz használnám) kb. 50 ezret szánnék rá max.


2022. szept. 5. 03:51
 1/7 Morzsi007 ***** válasza:

Mindenképp zárt kialakításút javasolnék.

Ha fülbedugós is szóba jöhetne, akkor a Soundcore Liberty 3 pro TWS, akciósan.

Ha nem, akkor ennyiért ami belefér pl JBL-en belül, annak van neve és múltja is. Üzletben kipróbálni.

2022. szept. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 DK-s ***** válasza:

Tökéletesen értelek. Pontosan egyeznek az igényeink, és a zenei stílusunk is.


Én véletlenül találtam rá, kész bexarás a hangzása.


Alapból olyant "nyomat" mint amit régen a komolyabb magnók tudtak csak, X-bass néven! Mintha a disco-ban lennék!


[link]

2022. szept. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 DK-s ***** válasza:

És még valami:


Nem tudom hogy hogyan csinálták, de a magasakat is tisztán hallod.


Nagyon durva.

2022. szept. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagy membrán, magas érzékenység (dB), zárt kivitel, széles frekvenciaátvitel, azaz a mély frekvenciák Hz-ben kifejezve minél alacsonybb szám. Itt egy jó összefoglaló:


[link]

2022. szept. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 DK-s ***** válasza:

#4-nek:


Ezekben a leírásokban annyi a kamu, hogy nem javaslom hogy műszaki kérdésekben laikus ember, ezek alapján próbáljon választani!


Jó példa erre amit linkeltél!


16 Ohm ellenállással, 110 dB.


Ezzel csak az a gond, hogy a Jeck kimenet értékei szabványosak, és 16 Ohm ellenálláson, szabvány kimeneti impedanciával, SOHA nem fogsz elérni 110 dB-t.


16 Ohm a névleges impedanciája.

Kibírná a 110 dB-t.

Ezek oké, csak épp nem együtt!


Továbbá: 48KHz átviteli frekvencia.


Ez viszont tömény kamu. Legfeljebb fém-membránnal, de akkor a mélyeknek "lőttek".


Mint próbálom jelezni, CSAK ÓVATOSAN!

2022. szept. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Erős basszus kell az a V hang karakter.

Magas és mély fel van húzva, ez a "modern"


Fej vagy fül hallgató nem mindegy.


Egyébként a nevesebb márkákból vásárolnék.

Kevés esetben van olyan hogy vezetékesen is tud csatlakozni.

JBL vagy Sony ebben a kategóriában elég sok versenyzővel rendelkezik.


Itt érdemes még nézelődni:

[link]

[link]

2022. szept. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 DK-s ***** válasza:
79%

Bocs!


Természetesen Jack, és nem Jeck.


Ez még nekem is fájt. XD

2022. szept. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!