Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mire figyeljek xbox játékoknál?

Mire figyeljek xbox játékoknál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sosem volt még konzolom, anno párszor játszottam ps2-őn. Amit akkor észrevettem, hogy a célzós, lövöldözős játékok nem mennek igazán jól, nem célzok jól. Ami nagyon bejött, az a resident evil 4 és a dragon ball budokai tenkaichi.

Melyik játékokat ajánlanátok? Lett egy xbox 360-am.


Néztem pár videót és néhányban panaszkodtak, hogy véletlenül német nyelvűen vették meg a játékot. Ezt kitudom szűrni valahogy? PC esetében át lehet állítani a nyelvet, konzoloknál ez nem jellemző?


Köszi a válaszokat!



2022. szept. 13. 10:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Érdekes mert a RE4ben kifejezetten nehéz célozni, az az egyik szándékos nehezítés benne. Xbox 360ra ha jól emlékszem minden Resident Evil megjelent a hatodik részig (RE0-1-2-3-4-5-6 és Code Veronica) bár a RE4 előtti játékok nagyon mások mint a 4-5-6.

Ezen a listán elindulhatsz: [link]


Ez a német nyelvű dolog úgy van, hogy az Xbox 360ig bezárólag a fizikai játékkiadás erősen régiókra volt bontva vagyis nagyobb országok lefordítva kapták meg az eredetileg angol vagy japán nyelvű játékokat. A lemezeken legtöbbször nem volt hely a több nyelvű hanganyagnak így csak egy kerülhetett rá. A német helyzet még ennél is bonyolultabb ugyanis ott a jóval szigorúbb előírások miatt a legtöbb játék totálisan átfordítva jelenhetett csak meg, a tiltott dolgok kihagyásával. Mivel a magyar gazdaság mindig is a németre épült ezért a legtöbb gépet és játékot onnan hozták be. A korai 360as és régebbi időkben nem igazán volt egy konzolgyártónak sem hivatalos képviselete itt, így magáncégek "kisboltok" lényegében saját maguk hoztak be az országba gépeket és játékokat ilyen olyan adó megkerüléses módszerekkel. Így került rengeteg német nyelvű vagyis "komplett in Deutsch" játék ide. Láttam még francia és olasz lemezeket is, de német volt a jellemző. Ezek elkerülése legtöbb esetben nem nehéz, de kipróbálás nélkül gyakran nem is mondható meg, hogy biztosan teljesen német-e a játék.


A német borító erősen gyanús, de nem 100%

A "komplett in Deutsch" (teljesen német nyelvű) vagy hasonló feliratok árulkodók az elő vagy hátlapon.

A németországi korhatárbesorolásért felelős korhatárjelzés figyelmeztető, főleg ha nincs más korhatárbesorolási logó a lemezen [link]


Ne felejtsd a konzol régióját angolra vagy magyarra állítani ugyanis a játékok onnan választanak nyelvet 360on. Ha nincs akkor az alapbeállítottra ugranak.

2022. szept. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hu, koszonom a teljes valaszt! :D
2022. szept. 17. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!