Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A Super Nintendo (SNES) vagy...

A Super Nintendo (SNES) vagy a Sega Mega Drive volt a jobb konzol és miért?

Figyelt kérdés
A Mega Drive Amerikában Sega Genesis néven létezett. Mindkét konzol a 16 bites generációba tartozott, de a SNES később jelent meg talán 1,5 évvel mint a Mega Drive, bár ennek nem néztem utána pontosan, így valamivel újszerűbb hardver került bele, így bizonyos játékoknál élethűbb hangokra és grafikára volt képes mint a Mega Drive, sőt az FX chipnek köszönhetően a SNES képes volt kezdetleges 3D-s grafika megjelenítésére is, bár ezt csak kevés játék használta. Mindkét konzolra cartridge-en voltak a játékok, de Mega Drive-ra később megjelent egy hardveres CD-s kiegészítő is ez volt a Sega CD, de ez nem igazán terjedt el.

2022. okt. 13. 16:34
 1/4 elistvan ***** válasza:
Sosem volt egyik konzolom sem, de sok játékkal játszottam emulátorral. Mindkettőn vannak jó játékok. Sőt sok játék megjelent mindkét konzolra is. Neked kell eldönteni. Vannak játék összehasonlító videók pl a gamesack nevű csatornán.
2022. okt. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Több szubjektív dologtól is függ, hogy mitől jobb egy konzol, mint a másik. Pl. hiába jobb az egyiknek a hardvere, ha nincsenek rá jó játékok. Egyébként másban is felmerült már...

[link]

2022. okt. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Krisipoke ***** válasza:

Teljesen szubjektív kérdés.

Technikailag a SNES majdnem mindenben erősebb, talán csak a procija jobb a Mega Drive-nak, ha jól emlékszem.

Viszont egy konzol minőségét szerintem a játékkínálata határozza meg.


A SNES-nek olyan szinten előnye volt, hogy több nagyobb fejlesztő állt be mögé, mint mondjuk a Capcom, Konami, Namco, Squaresoft, és sok más, akik Mega Drive-ra vagy egyáltalán nem, vagy kevesebb játékot fejlesztettek.


Személy szerint mindkét konzolt nagyon jónak tartom, viszont nálam messze a SNES a nyerő. A Mega Drive nagyágyúját, a Sonic sorozatot sosem szerettem közel sem annyira, mint mások, viszont SNES-re olyan örök kedvenceim vannak, mint...


Super Mario World, Yoshi's Island, Donkey Kong Country 1-2-3, Kirby's Fun Pak, Kirby's Dream Course, Kirby's Dream Land 3, F-Zero, Super Metroid, Earthbound, The Legend of the Mystical Ninja, The Legend of Zelda: A Link to the Past, Chrono Trigger, Tetris Attack, Pocky & Rocky, vagy Super Mario RPG. Mega Drive-ra is vannak olyan kedvenceim, mint a Castlevania: The New Generation, vagy a Monster World 3 és 4, de összességében nekem elég könnyű választani. :)

2022. okt. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sosem szerettem egyiket sem, nálam snes korszakában is a sima nes volt a nyerő. Snes-nél túl közeliek voltak a karakterek és túl gyors volt a játékmenet.
2022. okt. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!