Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Használjam továbbra is így az...

Használjam továbbra is így az új PC-t?

Figyelt kérdés

Szombaton raktuk ősze gépemet, minden jól ment BIOS frissítés, csak a molex csatlakozó 6db ventilátor nem lett ősze dugva és a Zalman N4 gépházba alapból őszes ventilátor molex csatlakozó egyre volt rá kötve és be kapcsoltuk égett szag lett de a táp egyből lekapcsolta a gépet, molex csatlakozót ketté osztottuk és most már működik rendesen minden.

Mi lehetett a baj?

Aggódjak gép miatt hogy bármi baja lehet?


Elég drága gép volt, szeretném még 10 évig használni minimum.


Táp: CHIEFTEC Photon 650W (CTG-650C-RGB)



2022. nov. 21. 16:09
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem a gép csinálja a hibákat, hanem aki összerakta.

Ha akkora zárlat volt, hogy a táp leoldott és égett szag is volt, akkor nem egy beragadt venti okozta, vagy túl sok venti. Még 6 db ventillátor sem tud megsütni egy tápot normály helyzetben.

Azt hogy kell érteni hogy szétosztottátok a ventiket?

Két külön kábelre, vagy egy kábelen két külön molexre?

Mondjuk mi a fenének. 6 ventillátor egy ilyen géphez????

Nekem egy nagyon picit erősebb a gép és 2 ventillátorral is hideg. Lehet télre le is húzom az elsőt, hogy ne zúgjon feleslegesen.

2022. nov. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan ipari hulladék táp, hogy 6 venti simán meg tudja sütni ha egy körön vannak és nem fog automatikusan leoldani hanem zárlat közben is addig megy ameddig vagy a táp vagy a zárlatos eszköz ki nem múlik.
2022. nov. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Többi alkatrészek jók benne?


Nem vagyok olyan nagy játékos ha érdekel Euro Truck-al szoktam játszani,

4K-s videókat is szépen viszi.

2022. nov. 21. 19:59
 14/28 A kérdező kommentje:
Két külön molex kábelen.
2022. nov. 21. 20:03
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

És megy mind a 6? Szag nincs?

Szerintem valamit rossz helyre, rosszul dugtatok a szerelésnél.

2022. nov. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Vagyis egy kábelen vannak szétosztva.


Igen megy mind a 6 db, és szag nincs.

2022. nov. 21. 21:04
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet van ami rosszul van kötve és ennek a tápnak nem túl jó a védelme úgyhogy megsüthet bármit.


Extra processzor hűtő szerintem fölösleges, ekkora teljesítménynél jó a gyári is.

Ventilátorból is elég lenne a fele és alaplapon is sokat lehetett volna spórolni mert ehhez a procihoz túl sok.

Merevlemezeket is elhagytam volna.

Fenti spórolásokkal lehetett volna venni egy RTX 2060 S -et ami játékélményben sokkal többet nyújt.

2022. nov. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Nekem tetszenek hogy így világítanak a gépembe a cuccok, alaplap is, ramok is, táp is.

[link]

[link]


HDD-k meg kellene sokat torrentezek le filmeket.

2022. nov. 21. 21:40
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

"egy kábelen vannak szétosztva"

Akkor biztosan valami félredugás volt!

Egy kábelen teljesen mindegy hány molexbe dugdosod a dolgokat, az a tápban egyetlen helyre van forrasztva és összeadódnak a teljesítmények.

Ha 6 db 1 Wattos ventillátort 1 molexre raksz az akkor is 6W, meg akkor is ha egy-egy molexbe dugdosod őket.

Vagyis a 6 venti együttes teljesítménye nem okozhata a problémát.

2022. nov. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Jobban járok ki cserélem a tápegységek amiket ajánlottak vagy FSP tápra?


Gondolom azért jobb a mostani tápom mint egy Codegen HKC táp?

2022. nov. 22. 04:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!