Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Használjam őket továbbra is...

Használjam őket továbbra is vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Unokaöcsém csinált nekem ingyen TIDAL Spotify-t csak be kellett regisztráljak és ő felment a NordVPN-re mert azt is ingyen használja és ott meg csinálta nekem binnekkel a fiókomat és már prémium-om van,külföldi csávótól is tud szerezni ingyen Netflix fiókokat, de majd akar még HBO MAX-ot HBO GO-t Amazon Prime stb is szerezni.

Felakarja rakatni a gépemre [link] mert sokkal gyorsabb biztonságosabb, és ő ajánlotta egy informatikusnak is aki már használja és szerinte is jobb mint a Microsoft-é, Unokaöcsém szerint át vannak ellenőrizve.

Nem olyan rég ajánlotta a Honeygain-is hogy használjam mint mások, egyszer töröltem a fiókomat és meg haragudott rám így csináltam újat.


Ő azt mondja biztonságosak amiket használok mert ha nem lenne az akkor már ide jöttek volna a rendőrök meg be zárták volna őket ha illegálisak lennének és a Tarr Kft szolgáltatót is csinált volna már valamit stb.


Nagyon meg tud rám haragudni és akkor el is megy, meg azt mondja nincs bizonyítékok ellenük mert senki se tud mutatni hogy pl: bajba kerülne Nordvpn- miatt vagy Netflix stb miatt.


Azt mondja Microsoft kémkedik tele rakja szeméttel stb, és a torrent se biztonságos szerinte mert megfigyelnek ha letöltök egy filmet nCore-ról de VPN-el ajánlja.


Nem szeretnék össze veszni vele mert Karácsonykor jön hozzám.


Ezért lenne olyan bizonyítékotok akkor küldjetek köszi.


Azt is mondja akkor nem lenne ilyen jó vélemények róluk a neten és videók se lennének róluk.



2021. dec. 20. 18:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Állj a sarkadra, és nem az unokaöcs mondja meg, hogy mit csinálsz. A kis hackerpalánta figyelmébe:

[link]

"Elsőként lefoglalták a fiatalkorú elkövető SSD-kártyáját és mobiltelefonját, és kiderült, hogy lejárati dátumokkal és biztonsági kódokkal együtt szerzett meg bankkártyaadatokat. Netflix-, Facebook- és 40-50 Discord-felhasználó kódjával tevékenykedett a világhálón. "


Egy 13 éves gyerekről van szó a posztban.

2021. dec. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Röviden és tömören: ne.

Mindenféle kétes forrásból származó szolgáltatási fiókokat, szoftvereket, ellenőrizetlen "pénzszerzési lehetőségeket" használni dőreség. Pláne itt pronulgálni felér egy beismerő vallomással.


Kifejtve:

1. Ingyenes prémium szolgáltatást nyújtó felhasználói fiókok: lásd a #1-es hozzászóló esetleírását.

2. ReviOS: volt már róla szó (nem biztonságos): https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..

3. Honeygain: ezt is kiveséztük már egyszer (aggályos, nem biztonságos, nem rentábilis): https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__1..

4. VPN: bár titkosítja a kapcsolatot a VPN szerver és közted, illetve elfedi a szolgáltató által adott IP-címedet a "geokerítést" alkalmazó szolgáltatások elől (így tudsz elérni olyan tartalmakat, amiket kis hazánkból nem érhetsz el); de a böngésző-ujjlenyomatok, az online viselkedésed árulkodó lehet, illetve nem véd meg a káros szoftverektől


Egyetértek a #1-es hozzászólóval: állj a sarkadra és neveld meg az unokaöcsédet.

2021. dec. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

És ha törlőm a regisztrációimat és meg semmisítem a programokat is akkor nem lesz baj?


Hát öcsém már olvasta ez a cikket de nem törődik vele.

De ha jönnek hozzám unokaöcsémék mind a ketten használják a Honeygain-t, és ha változtatnák jelszót a routerben akkor rám szólnának itthon anyám és még öcsém anyja is, hiába én fizetem meg rendezem minden évben kedvezményes csomagot.

2021. dec. 20. 19:31
 4/27 anonim ***** válasza:
Gondolom nem költöznek oda, csak ott vannak pár órát. Annyitól nem lesz bajod. A gyerekkel (már ha az) meg gondolom az a probléma, hogy minden meg van neki engedve vagy szarnak rá mit csinál, és még senki nem lépett a faszára, így azt hiszi bármit megtehet. Attól még neked nem kell őt követned semmiben, és magyarázkodnod sincs mi miatt. Nem érdekel téged az ügy és kész. Nehogy már még neked kelljen érvelő előadást tartanod, hogy miért nem szállsz be a hülyeségekbe.
2021. dec. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Pár napot itt szoknak lenni.


Cikk szerint mai fiatalok már nem foglalkoznak a torrentel inkább Netflix-el, akkor ennyien lopót fiókokkal használják?

[link]


Nekem annyira nem is jön be a Netflix mert sok horror film csak angolul van fent és felírat sem mindenhez van.

2021. dec. 20. 22:32
 6/27 Thunderfairy ***** válasza:
Onokaöcsikédet állitsad le mert illegális amit csinál. Addig amig nem késő. Addig amig nem téged keres meg a rendőrség mert azt hiszik hogy te csináltad. Én nem engedném így a géphez űlni az biztos.
2021. dec. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Ezt írja unokaöcsém:


Nem lopott a netflix fiók 😂

Fizetve van

Amint az a liladam gyerek grabbereket használt ami illegális

A RevisionOS hogyne lenne biztonságos? 2019 óta megy most jött ki a win 11-es verziója. Ha bármi lenne vele már le lenne csukatva

Meg a honeygaines faszsag, n M biztonságos stb stb

Igazából nem csinálok semmi illegálisat szóval nem fognak jönni 🙂

Ja és a binek sem illegálisak szóval ennyi 🙂

Ugyanis nem létező cuccal van aktiválva

De igazából leszm nem nekem lesz tele a gépem telemtryvel

Nekem tökmindegy hidj akinek akarsz tehát ők akit ezt írják hogy nem biztonságos meg ilyesmi azok ki se próbálták csak azt írják amit a neten találnak.

Tele van fa...kkal a net és mindent elhiszel 😂

Meg miből száljak ki? Semmi illegálisat nem csinálok

Nem nagyon tudtak olyan bizonyítékot küldeni ami megmondja hogy ez illegális

Vagy hogy nem biztonságos



Véleményetek?

2021. dec. 22. 15:13
 8/27 anonim ***** válasza:

"Nem lopott a netflix fiók 😂

Fizetve van"

Aha, beijedt. Ebből már nem jön ki jól.


"A RevisionOS hogyne lenne biztonságos?"

Azért nem biztonságos, mert zárt forráskódú, nem lehet tudni, hogy pontosan mit berheltek rajta.


"2019 óta megy most jött ki a win 11-es verziója. Ha bármi lenne vele már le lenne csukatva"

Az, hogy nem csukták le, még nem jelenti azt, hogy nem biztonságos.


"Meg a honeygaines faszsag, n M biztonságos stb stb"

Érvelni nem tud, azt látjuk.


"Nem nagyon tudtak olyan bizonyítékot küldeni ami megmondja hogy ez illegális

Vagy hogy nem biztonságos"

Pont ezaz, hogy "küldtünk".


Az, hogy mind a Honeygain, mind a ReviOS zárt forráskódú, nem lehet tudni, hogy mit csinál a háttérben, nincs független szervezet által auditálva - ja és hogy jogilag is támadható (lásd HoneyGain esetén a 2003. évi C. törvény 134/137. §-át; ReviOS esetén a Windows EULA-ját:

"c. Korlátozások. A gyártó vagy a telepítő és a Microsoft fenntart minden olyan jogot (például a szellemi tulajdon védelméről szóló jogszabályok által biztosított jogokat), amelyet a jelen szerződésben kifejezetten nem ad át Önnek. A jelen licenc például nem ad jogot Önnek a következőkre, így Ön nem teheti a következőket:

...

(ii) nem teheti közzé, nem másolhatja le (a megengedett biztonsági másolat kivételével), nem adhatja kölcsönbe, bérbe vagy tartós bérletbe a szoftvert;

...

(iv) nem kerülheti meg a szoftver semelyik technikai korlátozását;

...

5. Jogszerűen használható szoftver és aktiválás. Önnek ezt a szoftvert csak akkor áll jogában használni, ha megfelelő licenccel rendelkezik és a szoftvert egy eredeti termékkulccsal vagy más megengedett módon megfelelően aktiválta."

[link] )

2021. dec. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Ilyen stílusú beszélgetésre nincs értelme reagálni. Én azt sem igazán értem, miért keresed ilyen emberek társaságát és miért akarjátok egymásra erőltetni a saját nézőpontotokat. Mindenki csinálja amit jónak talál, és ne akarja a másikat befolyásolni - mert úgy látszik itt oda-vissza megy a kakaskodás, hogy ki a hülyébb (szerinted ő amiatt amit csinál, szerinte meg te, mert mindenáron le akarod beszélni).

Hagyd rá, nem a te problémád lesz ha hülyeséget csinál és számon kérik.

2021. dec. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Thunderfairy ***** válasza:
Láttom már hogy nem értettek ehhez a témáhóz. Kisérletezgetni nem jó az ilyen dolgokkal. Vagy a gép megy tönkre vagy egyéb módon, de valahogy vége lesz itt ennek a szakértősdinek.
2021. dec. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!