Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Használjam továbbra is így az...

Használjam továbbra is így az új PC-t?

Figyelt kérdés

Szombaton raktuk ősze gépemet, minden jól ment BIOS frissítés, csak a molex csatlakozó 6db ventilátor nem lett ősze dugva és a Zalman N4 gépházba alapból őszes ventilátor molex csatlakozó egyre volt rá kötve és be kapcsoltuk égett szag lett de a táp egyből lekapcsolta a gépet, molex csatlakozót ketté osztottuk és most már működik rendesen minden.

Mi lehetett a baj?

Aggódjak gép miatt hogy bármi baja lehet?


Elég drága gép volt, szeretném még 10 évig használni minimum.


Táp: CHIEFTEC Photon 650W (CTG-650C-RGB)



2022. nov. 21. 16:09
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Még mikor elsőnek össze rajtuk valószínűleg kicsúszott a molex csatlakozó és nem működtek a ventilátorok de mikor még néztük össze lett újra dugva akkor már jött a gond.

De szerintem a táp meg védett ne legyen gond semmivel mert hamar lekapcsolt.

2022. nov. 22. 04:22
 22/28 NTBS ***** válasza:
100%
Igen használd, mert csak rosszul dugtátok össze.
2022. nov. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Nem lehet később újra égett szag?

Vagy leégés tűz eset?

2022. nov. 24. 04:27
 24/28 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Lehet az egyik ventillátornál volt gond. Szagold végig az összeset, ez azért megmarad. Én is pár napja raktam össze egy Zalman házat a már meglévő konfiggal. Eddig régi házban volt, oldala nem volt rajta, semmi plusz ventilátort nem használtam. Nem volt gond.

Ebben az új házban van elől meg hátul egy ventillátor. Az első molex csatlakozós, egy kicsi hal kattogó hangja van, bántó, mert amúgy alapesetben minden halk. HDD nincs benne, mert az volt a leghangosabb. Tegnap játék közben felpörgött a hátsó, volt hangja, hozzáteszem feleslegesen, mert 50%-on nem mentek a dolgok. Majd be kell állítanom. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem egy komoly minőségű ventillátorokat tesznek bele. Egy VGA vagy CPU hűtő sokkal komolyabbat tartalmaz. Lehet az egyik ilyen jószág füstöl egy kicsit.

2022. nov. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Hogy csúszott ki a molex? Az azért elég nehezen rakható össze és szedhető szét. Magától nem csúszik szét ha megfelelően össze van nyomva!

Ráadásul ha szétcsúszik, akkor sem okozhat semmiféle zárlatot, mert mélyen vannak az érintkezői.

Mit értesz molex csatlakozó alatt? Ugyanarról beszélünk egyáltalán??

Nyilvánvaló, hogy valami szerelési hiba volt.

Minek nyúltok hozzá ha még egy kibaltázott csatlakozót sem tudtok összedugni ketten együtt sem rendesen??

Használd! Ha lett volna balami baja, akkor már megadta volna magát.

2022. nov. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Van olyan olyan silány gyártmány molex ami szét tud csúszni és láttam már olyat is, hogy alaplapi kiálló pines csatira úgy esett rá, hogy pont rövidre zárta.

Kb ponthegesztésre emlékeztető módon össze is gyógyult a kettő.

2022. nov. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Morzsi007 ***** válasza:
Az én molex csatlakozóm pinjei is össze vissza álltak, nem is tudtam elsőre összenyomni a táppal. Ez is okozhatott zárlatot. Vagy valamit titkol a kérdező??🤔😁
2022. nov. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Hát akkor űűbersilány az a táp. Én 2 éve építettem a mostani gépem FSP Hyper K táppal ami nem a tápok csúcsa. Azon sem ilyen kábelek voltak.

Na mindegy. Vagy megtudjuk, vagy nem ki mit szúrt el a szereléskor.

Használd a gépet és figyelj a szagokra oszt ennyi.

2022. nov. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!