Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lehet jelenleg BÁRHOL (akár...

Lehet jelenleg BÁRHOL (akár külföldről, akár előrendelve, akárhogy), viszonylag "normálisabb" áron PS5-öt szerezni?

Figyelt kérdés

A kérdés adott, évek óta szeretnék konzolt venni de mostmár NAGYON, de ez a 240-280 ezer nagyon durva összehasonlítva az Xbox-al (tudom, Series X ugyanúgy 220 körül van, de az S-t meg lehet kapni 100k körül), Deluxe edition is jó lenne, a lényeg hogy olcsóbb legyen


Amúgy az exkluzívok meg a visszafele-kompatibilitás miatt ragaszkodok ennyire a PS-hez



2022. nov. 27. 14:12
1 2
 1/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

deluxe val nem tudom mire gondolsz az dragabbat takarja


Deluxe comes from the French de luxe, "of luxury," from the Latin luxe, "excess or abundance."


deluxe kiadasok a jatekokbol vannak


konzolokbol butitott kiadasok vannak mint az altalad is emlitett series S pl.


ps5 bol szerintem nincs meg masfajta legfeljebb tarhelyei kisebbek/nagyobbak

2022. nov. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Digitalra gondolt.

250 000 azonnal a hardveraprón

2022. nov. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

lehet olvastad de masnak is erdemes


[link]


eleg jol leirja tomoren a helyzetet de ha hirekkel tisztaban vaggy magad is tudhatod hogy miert nem arad a ps5 olcson es meg dragan se nagyon


szival a digital editionra gondoltal ertem


most az hogy lemezes jatekokkal nem tudsz jatszani valoban mindegy, csakhat ennek az arat megse nagyon befolyasolja most

vegulis egy lemezolvaso nem olyan nagy osszeg...

2022. nov. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

250k-ból 67000 csak az áfa. Ezt köszönd meg viktornak.

400+ az EUR és az USD átfolyam is. Ezt is köszönd meg neki!

22% - de valójában inkább a duplája - az infláció. Tudod kinek kell megköszönnöd?

Ennyit az árról.

A hiány pedig a kovid és a háború hatásai miatt alakultak ki. Nameg persze azért, mert mindenki ps5-öt akar.

Valamikor húsvét környékén kellett volna elkezdeni gondolkodni azon, hogy karira ps5-öt szeretnél, akkor talán már lenne.

2022. nov. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Bocs, digital editionre gondoltam, csak analfabéta vagyok sajnos :D


Természetesen tisztában vagyok az okokkal, csak a 2 konzol közötti döbbenetes árkülönbséget nem értettem, mármint azt gondoltam, hogy ha a chiphiány fennáll a PS-nél, akkor annak az Xboxnál is fent kell állnia (?, hülye vagyok a tech-hez abszolút, gondolom látszik), tehát minden ok (chiphiány, covid, háború), ugyanúgy fennáll mindkét konzolnál, ergo nem kellene, hogy ekkora különbség legyen az árak között, de akkor ezek szerint baromságot beszélek.



,,Valamikor húsvét környékén kellett volna elkezdeni gondolkodni azon, hogy karira ps5-öt szeretnél, akkor talán már lenne."


Nem egetrengető hogy karácsonyra meg kell lennie, nem is ez volt a kérdésem lényege, hanem az, hogy akár előrendelve lehet-e olcsóbban kapni jelenleg (mivel a God of War-on kívül nincs is játék amit jelenleg kijátszanék, ezért annyira nem fontos, hogy "azonnal" itt legyen), de szerintem ezt elég egyértelműen leírtam a kérdésben.

2022. nov. 27. 16:02
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"tehát minden ok (chiphiány, covid, háború), ugyanúgy fennáll mindkét konzolnál"


Nem. Csak annál, amire van kereslet és veszik, mint a cukrot. Amit nem kapkodnak el, az van a boltokban. Lásd xbox.

2022. nov. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
vedd a szlovákoknál ott csak 19% az áfa
2022. nov. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#5 A válasz nagyon egyszerű. Azért van árkülönbség a két konzol között, mert a Sony egyoldalúan megemelte a konzoljai árát míg a Microsoft benyeli a veszteségeket (legalábbis egyelőre). Saját bevallásuk szerint $200 körüli összeget buknak a Series X konzolokon, mert azokban egy nagyobb és fejlettebb chip van mint a PS5ben. Ez persze csak rárakódott az eredeti árkülönbségre ami meg amiatt volt, mert az emberek birkák és a nyerészkedők (scalperek) simán el tudják nekik adni a gépeket sokszoros áron is. Azt pedig jobb ha tudod, hogy a Sony aszerint emelte az árakat, hogy mekkora piaci részesedése van a különböző országokban. az USÁban például egy fillért sem emeltek, mert ott fej fej mellett vannak az Xboxal. Angliában is csak egy jóval kisebb összeget. A többiek meg fizessenek csak a lehetőségért, hogy PS4 játékokat játszhassanak nagyobb felbontásban.


#6 Bírom ezeket a végletes fanboy dumákat amik véletlenül sem érintik az igazi okokat.

2022. nov. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 Értelek, azért lehet csak feliratkoni egy listára, ha venni szeretnél, mert drága. Nem azért, mert hiány van belőle.
2022. nov. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9 A megjegyzés arra vonatkozott, hogy szerinted csak arra vonatkoznak a gazdasági nehézségek ami ki van fogyva. A hiányt a természetes okok mellett nagy részben a nyerészkedők generálják akik kamionnyi készleteket vásárolnak fel. Azért kell feliratkoznod egy listára, hogy ezeket valamennyire kordában tartsák. Azért árulnak a legtöbb helyen gépeket csak összecsomagolva mással, hogy a nyerészkedőket eltántorítsák.
2022. nov. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!