Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A hallás károsodás elkerülése...

A hallás károsodás elkerülése védelmében fejhallgató vagy fülhallgató lenne a biztosabb mindennapos zenehallgatásra?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek zenét hallgatni, de mindig is ócska és olcsó fülhallgatón hallgattam a zenét. Ez azt jelenti hogy 1000-5000forintos fülhallgatón. Nem tudom hogy ezek az olcsó fülhallgatók okozhatnak hallás károsodást vagy más hallási bajt, pl. hallucinációt, mert mar érzem hogy nem a legjobb a minőség. Azon gondolkodom hogy érdemes befektetni egy sokkal jobb fülhallgatóba vagy fejhallgatóba, és ehhez kérnék segítséget. A kérdésem az lenne hogy a hallás károsodás elkerülése védelmében, a 100-200ezres kategóriában fülhallgatóba vagy fejhallgatóba érdemes befektetni? A fülhallgató amit kinéztem az egy ibasso am05, a fejhallgató pedig egy denon ah-d5200 az alacsony impedancia miatt, mert telefonon használnám.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2022. dec. 7. 04:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
A túl hangos zene okozhat halláskárosodást. Mindegy, hogy fülhallgatóval, vagy anélkül.
2022. dec. 7. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ahogy az első válaszadó is írta, a jobb minőségű fül, ill fejhallgató jobb zenei élménnyel szolgál ugyan de nem zárja ki a halláskárosodás veszélyét, ezt csakis a hangerő ideális szinten tartása garantálhatja. A túl hangos zenehallgatásnak sajnos ártalmai is lehetnek és a kor előre haladtával a természetes halláscsökkenés is rátehet erre még egy lapáttal. Ha hangosan szereted a zenét akkor a legjobb megoldás az ha egyiket sem használod, mármint ha ezt az adott környezet lehetővé teszi, persze ennél is van egy határ ami fölött már gond lehet. A két eszköz közül én a fejhallgatót tartom kevésbé ártalmasnak de ez sem védd meg ha túl nagy hangerővel hallgatsz zenét. A minőségbeli javítás talán kevesebb hangerőnél is elegendő zenei élménnyel szolgál, ezért ha teheted válts nyugodtan. Ebben az árkategóriában már tanácsolnám a személyes kipróbálást, a megrendelés helyett.
2022. dec. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Semmi köze nincs ahhoz hogy milyen a fej- vagy fülhallgató. Ha tartósan túl hangos, az okozHAT halláskárosodást.
2022. dec. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Így vagy. A hangos zenehallgatás, hosszasan okozhat károsodást. A fülben lévő érzékelő elhajlanak a hangos zajtól, erős rezgésektől, ezzel nincs baj, de ha huzamosabb ideig hallgatod, akkor valamennyi úgy maradhat, lassan regenerálóldnak. Ezt olvastam régen valahol😁

Bár, ha abból indulok ki, hogy anno estétől reggelig szórakozóhelyeken üvöltött a hangfalból a zene, reggelre sípolt a fülem, de nem süketültem meg. Meg egyikünk sem. Szóval nem olyan egyszerű az. De egy normális fejes, fülest javasolnék azért. Otthonra fejes kényelmesebb. Ha telefont használsz forrásnak, azok van védelem,, korlátozás hogy könnyen ne veszítse el a hallását az ember.

2022. dec. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok köze van hozzá, hogy fej- vagy fülhallgató.

A legrosszabbak ilyen szempontból az "agybadugós" fülhallgatók. Szilikongumijuk szorosan illeszkedik a hallójáratba, és ezzel az jár együtt, hogy amikor a hangszórója dolgozik, nyomásváltozást hoz létre a hallójáratban, és nincs "vészkijárat" a túl nagy nyomás számára.


Otthoni hallgatásra egy a teljes fület befedő, de nem a fülre hanem körülötte a fejre támaszkodó nyitott fejhallgató a legjobb. A zárt fejhallgatókatt többnyire munkára használják, helyszíni felvétel, mixelés, mastering, vagy élőzés: DJ-k, mert fontos hogy kizárja a környezeti zajt, és csak azt hallja, amivel dolgozik. Nyitott alatt azt értem, hogy a membrán mögötti légtér nyitott a külvilág felé. Ezeknek jellemzően kisebb az érzékenysége (hatásfoka, ezt adják meg dB-ben) mint a zártaknak, de egyenletesebb, élvezhetőbb a hangképük.


Nekem egy már nem forgalmazott Audio-Technica AD700 van itthon hallgatni (vágni egy másik, egy zárt), gyönyörű a hangja, kényelmes viselni.


Nézz körül itt:

[link]

A nyitottak között nézegess, valahol 50.000 Ft felett. 100-200 között már a high-end kategória aljából is választhatsz.

A márka nagyon jó ár-érték arányú, legyen szó akár mikrofonról, akár fejhallgatóról.

2022. dec. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Morzsi007 ***** válasza:

Igen, otthonra, minőségi zenére, nem David Guetta és hasonlókra, nyitott over-ear fejes jó választás. Ha nem zavarsz vele másokat, ugyanis kifelé is szól, nem csak a füled felé.

AD900X-em volt én is szerettem. De nem minden stílushoz passzolt.

2022. dec. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 Mentem volna feljebb, de nem engedte a pénztárca. Kiállításon meghallgattam a csúcsmodellt is... nem kellett volna, mert utána a saját egy ideig gagyinak tűnt. Kedvenc stílusaimhoz, és saját felvételeimhez nagyon megfelel (templomi koncertek, kórus, orgona).
2022. dec. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem mindegy. Mind a ketto okozhat hallaskarosodast, csak a kuszobertek mas. A hangerosseg es a hangnyomasszint nem ugyan az. Ugyan akkora hangero eseten a fulhallgato konstrukciojabol eredoen nagyobb hangnyomast allit elo, mivel egesz egyszeruen fizikailag kozelebb van a dobhartyahoz, tovabba a fulkagylo es a fejhallgato parnaja kiesik a hangkepzesbol. Kozvetlenul egy kevesbe rugalmas, kisebb legterfogatu terben (hallojarat) tortenik a hangkepzes fulhallgato eseten.

Ez picit hasonlo ahhoz, mint amikor kimesz egy koncertre es muszerrel mersz egy 120-130 decibeles hangerosseget az elso sorokban. Osszehasonlitva azzal, mikor szobaban mersz ugyan ekkora hangerosseget. A koncerten elvagy, mondhatni komfort zonan belul. De kisebb zart terben merve ugyan az a hangerosseg olyan erzetet kelt, hogy kitepi a tudodet, a szemed kifolyik es nem latsz at a szoba szemkozti falaig, mert a nyomasvaltozas amplitudojatol homalyosan latod a levegot.

Ugyan ez a fulednel is lejatszodik csak kisebb energiaval.


#4 Azt reszleges hallaskarosodasnak hivjak, amibol a ful 24-48 oran belul meg kepes regeneralodni.

2022. dec. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#2 Ez sem igaz. A jobb minosegu hang kevesbe hallaskarosito. Egy torz, tulvezerelt audiorendszer vagy fejhallgato pont azert mert a hanghullamok amplitudo csucsain a tulvezerles hatasara az atmenet nem folyamatos, nincs egy hatarozott inflexios pontja a hullamnak, ezert a hullam meredeksegenek elojelvaltasanal az egysegnyi ido alatti nyomasvaltozas nagyobb, mint tiszta, sinushoz hasonlo valtasnal. Ez jobban terheli a fulet.


Erre jo pelda, mikor a 90-es, 2000-es evekben bementel egy diszkoba, ahol a Reflex-Castone technikaval hangositott terembol 2 nap fulcsengessel mentel ki. Azaktiv Cerwin Vegaval vagy Mackievel hangositott diszkoban pedig hangosabb zene utan sem csengett a fuled.

2022. dec. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Morzsi007 ***** válasza:
100%

#7

Hát igen, nem szabad jobbat kipróbálni, mert azt hamar megszokja az ember és után azt a hangzást fogja keresni másban is. Csak ennek ára van, nem kevés.

Én Ebay-ről tudtam rendelni anno AD900X-et, az USA-ból nagyon jó áron. Már sajnálom, hogy eladtam, azóta sem volt olyan fejesem, aminek a közép magas tartománya megütötte volna azt a szintet (ugye a pénztárca nem engedte:), csak mivel mindenféle zenét hallgatok, kellet mellé más is. Élőre szuper volt.

2022. dec. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!