Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen szempontokat érdemes...

Milyen szempontokat érdemes figyelembe venni fejhallgató vásárlásnál egy adott árkategóriában? Mitől lesz "jó" egy fejhallgató?

Figyelt kérdés

Például ezek közül kinél mi lenne a sorrend, és mi alapján?

- Hama HK-5619

- Behringer HPM1000

- Sennheiser HD 206



2022. dec. 31. 11:52
A kérdező szavazást indított:
Hama HK-5619
Behringer HPM1000
Sennheiser HD 206
egyértelműen valami más 10000 Ft alatt - leírom
10 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

10K alatt csak Oneodio Pro10, a többit felejtsd el mert egyik rosszabb mint a másik.

De a legjobb lenne az Invotone HD2000.

2022. dec. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Salx Narval ***** válasza:
65%
Az a legjobb fejhallgató amelyik neked a legkényelmesebb és amelyik hangzása számodra a legjobb, legpihentetőbb. El kell menni és ki kell próbálni az adott árkategóriába tartozókat mert mindenki más-más hallással és egyéni érzékenységgel rendelkezik, sőt az sem mindegy milyen zenei irányzatokat kedvelsz. Ha nem akarsz csalódni magad járj utána. Ami másnak tökéletes, nem biztos, hogy neked is az. Tapasztalatból mondom, hogy nagyon eltérőek lehetnek az igényeink a zenehallgatás terén. Érdemes a kedvenc zenéddel tesztelni. Én azzal kezdeném a vásárlást, hogy az összes ismerősöm fejhallgatóját kipróbálnám, mármint ha próbalehetőség nélkül szeretnék rendelni.:D
2023. jan. 1. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%
#2.Emberek 90%-ának valami mélytúlsulyós csoda kell, nem kell túlgondolni mert nem mindenki audophile.
2023. jan. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Értem. Tehát nincs egyértelmű szempont, ami mentén számszerűsíthetően összehasonlítható 2 hasonló árú fejhallgató (mint mondjuk okoseszköznél például a memóriaméret, vagy háztartási gépeknél az elektromos teljesítmény)


Nem túlgondolni akarom, csak érdekelt, hogy mi alapján választanak az audio technikában jártasak. Ezek szerint túlnyomórészt a személyes tapasztalatok, tesztek a lényegesek, mondhatni "szájhagyomány" útján terjed, hogy melyiket mire tervezték és milyen célra a legjobb.

2023. jan. 4. 12:49
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Igazából kipróbál az ember sokat, utánaolvas szakfórumokon.

De hozzátéve, egy átlag hétköznapi ember elmegy és lekapja a polcról az első Sennheiser-t, vagy Sony-t mindenféle utánanézés nélkül ami hatalmas hiba elvégre hatalmas információhalmaz áll rendelkezésünkre.

2023. jan. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

Bizonyos árkategória alatt kb azt vedd amelyiknek jobban tetszik a színe. Mindegyik más miatt rossz, ha a tényleg professzionális szinthez hasonlítjuk. Alap dolog, hogy az fog a legjobban tetszeni elsőre, amelyiknek a legtöbb basszusa van, de minden csoda 3 napig tart. Amennyiben nem valami olcsó kínai vacak, mindegyik hangjához pont ugyanúgy hozzá fogsz szokni.



Komolyabb szinten több szempont is van, de itt már nem az a lényeg, hogy tetszen a hangja, hanem lehetőleg a leglineárisabb legyen. Felhasználástól függően lehet zárt, félig nyitott, nyitot. Frekvenciatartomány, névleges impedancia, érzékenység. Ez csak pár a sok közül.

De ezek a hobbi kategóriában semmit nem számítanak szinte. Kb az egyetlen közös pont az lehet a professzionálisokkal, hogy milyen anyagú a fülpárna, tartósság és kényelem szempontjából.

2023. jan. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

#6.Pont hogy minél alacsonyabb áron nézzük annál jobban körül kell tekinteni. Meglepődnél hogy egy 10-en pár ezres SHP600 mire képes, a DT880 Pro-hoz hasonló képességekkel rendelkezik.

Ahogy a Oneodio Pro50-t is bátran oda merném tenni az ATH-M50X mellé, sőt még kényelmesebb és hosszabban hallgathatóbb is mint az 5x-szörös árú...

Nem ezen múlik, az ár csak egy paraméter a sok közül...

2023. jan. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Azért abban megegyezhetünk szerintem, hogy a minőségi alkatrészek használata meg fog látszódni az áron. Persze egy szint fölött kb parasztvakítás. Az legjobb döntés egyértelműen az, ha az ember elmegy és kipróbálja.


Az SHP600-nak az én véleményem szerint sok a magasa, a DT880Pro-hoz képest (nekem is ez van)és nem hasonlítható össze a közepe.

De egyébként egy átlag felhasználó nem fogja értékelni azt a hangot. Legalábbis én nem nagyon találkoztam olyannal a környezetemben, aki a Beyernél ne jegyezte volna meg, hogy “kevés a mély”, “furán szólnak a zenék”.

Ha mindenki ugyanazokat a szempontokat követné, akkor zenehallgatás tekinteteben az in-ear dolgoknak nem lenne létjogosultsága a piacon.



A második példádról nem tudok nyilatkozni, monitor fülhallgatóról beszélünk, nekem az ATH M50x kicsit amúgy is overrated. Egy Telefunken THP29 vagy egy Sony MDR7506 szvsz eleve jobb választás. Itt már nagy eséllyel bejön az ízlés és a felhasználás.

2023. jan. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 NTBS ***** válasza:
52%
A jó fejhallgató a te igényeidet maximálisan kielégíti.
2023. jan. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Morzsi007 ***** válasza:
100%
A #2-es teljesen jól leírta. Meg kell hallgatni, ha van rá lehetőség. Bár egy ilyen árkategóriában lévő fejhallgatóktól nagy csodát nem kell várni, mégis a Sennheiser, mint márka szimpatikusabb, mint a Hama. Hangzás, kényelem, minőség, amit figyelembe szoktam venni.
2023. jan. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!