Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » OBS-el digitalizált tartamakat...

OBS-el digitalizált tartamakat hogyan lehet úgy átkonvertálni, hogy felismerje egy DVD lejátszó? Pendrive-ról szeretném lejátszani.

Figyelt kérdés

Előző napokban próbálkoztam hasonlóval, átkomvertaltam AVI-ba, nem ment.

Akkor megnéztem a konvertálási részletbeállításokat, stb. és ott megpróbáltam a videó kódolását beállítani DivX-re az Audio kódolását meg MP3-ba, mert általában ezt szokta vinni a pendrive, és akkor sem indult el.

Akkor megpróbáltam VOB-ba is átkonvertálni, mert azt is szokta vinni, de azt sem vitte. Az egyik barátomnak vitte VOB-ba.

Nektek van valami ötletetek?



2023. febr. 17. 14:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
76%

Ha a "DVD lejátszó" egy PC windows10-el akkor bármilyen formátum ok.

Ha nem pc akkor tudni kéne a "DVD lejátszó" pontos típusát a válaszhoz.

2023. febr. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
67%

Tudni kellene, hogy mit visz a dvd-lejátszó.

Ha a divx-t vinni szokta, akkor próbálkozni kell, többféle verziója van a divx-nek, de meg lehet próbálni xvid-be is.

VOB-ba az alap mpeg2 dvd-kodek szokott lenni, azt is meg lehet próbálni vagy vob vagy mpg konténerbe tenni, de ekkor célszerű nem mp3 (mpeg1 audio layer 3) hangsávot tenni, hanem mp2 (mpeg1 audio layer 2) hangsávot vagy AC3-t.

[link]

2023. febr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
67%

2/

Minden DVD ismeri az AC3 (5.1) hangot, ne szivasd mp2 hangal..

2023. febr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
14%
Hát ha az mp3-al nem szívatta magát, akkor az mp2-vel sem fogja.
2023. febr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 A kérdező kommentje:
DVD lejátszó típusa LG DR389, ez egy egyszerű asztali felvevő, de van USB port rajta.
2023. febr. 17. 19:56
 6/74 A kérdező kommentje:

A Lejátszó AVI és VOB kiterjesztéseket visz.

Visz DivX-et is.

Amiket az nCore-ról letöltök filmeket, többnyire MKV kiterjesztésűek, de ha átkonvertalom AVI-ba, akkor azokat elindítja pendrive-ról, el kellene indítania az OBS-el rögzített, illetve digitalizált tartalmat is, csak ugye megpróbáltam AVI, VOB és valamiért nem akarta elindítani.

Talán a kódolasokat kellene megvizsgálni vagy még a felbontást, hogy milyen felbontásban lett felvéve, mert hozzáteszem, nem játsza le a nagyfelbontású videókat sem.

2023. febr. 17. 20:02
 7/74 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a felbontás is lehet probléma és egyébként még a fájlméret is, divx igazából max 2GB lehet.

Amúgy ajánlom a MediaInfo programot, ha nem ismernéd, az kiírja a filmek jellemzőit. Legjobb text módba állítani.

2023. febr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
100%

Max720 x max576 felbontás XviD tömörítéssel +AC3 hang aviban biztos megy.

[link]

[link]

2023. febr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 A kérdező kommentje:
2023. febr. 17. 20:37
 10/74 A kérdező kommentje:
2023. febr. 17. 20:46
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!