Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » LED TV vásárlása kapcsán...

LED TV vásárlása kapcsán támaszkodhatok az alábbi leírásra képátmérő ügyileg?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy az alábbi leírás igaz-e 100%-ban? A LED TV képátmérőjének választása miatt lenne fontos ezt tudnom.


"Ha az indokoltnál közelebb ülsz a tévéhez, az kevésbé problémás. A közhiedelemmel ellentétben attól nem kell tartanod, hogy elromlik tőle a látásod, legfeljebb kissé pixelesnek érzékeled majd a képet. A túl nagy távolság ellenben mindenképp rossz, mert hiába van egy menő okostévéd, így elszalaszthatod az apró részleteket.

Itt egy képlet, ami megkönnyíti a dolgod: a nézési távolságot oszd el hárommal, és máris megkapod az ideális képernyőméretet, ami a legjobban passzol a nappalidhoz. Ha például 300 centire van a kanapéd, akkor a kifogástalan látványhoz egy 100 centis képátlójú, vagyis egy 40 hüvelykes készülékre lesz szükséged."



2023. júl. 2. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
2023. júl. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szirty ***** válasza:
16%

"A LED TV képátmérőjének választása miatt "


Átmérője a körnek van. A TV képernyőt átlóban mérik.


"#hüvely"


Hüvelyk!

A hüvely teljesen mást jelent!


Bocsánat hogy nem a kérdésre válaszolok, de borzasztó zavaró az ilyen félinformáció. Főleg hogy az általad idézett szövegben helyesen van leírva mindkét szó!

2023. júl. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 47. ***** válasza:
100%
Számítsd hozzá a szemed, nem hiszem, hogy tökéletes a látásod. Egyszerűbb, ha elmész pl. egy Media Marktba és megnézed, milyen távolságból jó neked. 2.5 méterről nézünk egy 65 colos tvt, én szemüvegben.
2023. júl. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

TV túl közelről nézve azt jelenti, hogy az embernek tekergetni kell a nyakát ide-oda, ha szeretné követni a látnivalókat.

Tehát legalább annyi távolság kell, ahonnan kényelmesen átlátjuk a perspektívát.

Mondjuk én a kelleténél kicsit távolabbról nézek egy 55 collos plazmát, de így jön ki az elrendezés.

2023. júl. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2-es..

Így utólag látva valóban ezt a két szót rosszul írtam le/rosszul használtam, de úgy gondolom, hogy így is mindenki érti a kérdést és tud rá válaszolni, ellenben veled, mert te nem tudtál. Ha már nyelvtanozunk, akkor a "hogy" elé illett volna vesszőt tenni, borzasztó zavaró, hogy nem tettél!

2023. júl. 2. 14:37
 6/7 Szirty ***** válasza:
73%

Kérdező! Megfogadom!

Tedd azt Te is! :)

2023. júl. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
3 meterre minimum 55 colost 40esnel nem fogsz latni semmit sajat tapasztalat nekem kevesebb mint 1 meterre van egy 42 colos es siman jo nem tul nagy
2023. júl. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!