Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Valami kis vackot akartam 3D...

Valami kis vackot akartam 3D nyomtattatni és 20ezer forintot kértek volna érte. Én azt hittem régen újdonság volt, de mostanra talán már lejjebb mentek az árak. Ha saját nyomtatót vennék, akkor kábé mennyit spórolnék?

Figyelt kérdés
Csak az alapanyag költésget nézve.

2023. szept. 19. 11:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Ez attól függ, hogy összesen mennyi ilyen nyomtatnivalód van. Bizonyos mennyiség felett költséghatékony csak.
2023. szept. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%

Öööö hát honnan tudjuk hogy mekkora az a vacak, milyen bonyolult, mennyi és milyen anyag kell hozzá, stb. Nem lehet megmondani hogy a 20k sok vagy kevés. Szállítással kérted? Azt is beleszámolták?


A videókon jól néz ki hogy csak megy a nyomtatás és pár perc alatt kész a cucc. Ahhoz jól be kell állítani a nyomtatót és a nyomtatandó modellt is be kell állítani az adott nyomtatóhoz. És "Valami kis vacak" nyomtatásra is lehet több óra.

2023. szept. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
Az alapanyag költség csak egy kis része a nyomtatásnak. Az idő, a beállítás, a megfelelő szeletelés stb. mind mind költség. Egy olyan cég ahol 3D nyomtatnak azért az idő is számít, mert addig mástól nem tudnak munkát befogadni. És a nyomtatási idő az meg sok mindentől függ. Egy "kis vacak" esetén is lehet reális a 20 000 Ft-os ár. bár a technilógiát nem írtad, hogy melyik tecnológiával és milyen finomságban nyomtatnak.
2023. szept. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Sosem volt olcsó. A kínai olcsó gépek elérhetővé tették átlagfelhasználók számára is, de azokkal nem lehet jó minőségben nyomtatni.
2023. szept. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Morzsi007 ***** válasza:
Én szoktam nyomtattatni, de nekem 20000-ért nem olyan kis vacak jönne ki. Kérdezz meg mást is.
2023. szept. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
5: simán lehet ha nagy felbontásban (kis csíkszélességgel) akar nyomtatni valami bonyolult dolgot, a nyomtatási idő simán elszállhat. Vagy ha valami egzotikus anyaggal akar. De még a technológiát sem tudjuk...
2023. szept. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Én elhiszem, hogy ez az ára, világos, munka, szakértelem, idő, stb. A kérdésem viszont most az volt, ha én beruháznék egy nyomtatóba, akkor nagyjábból attól függetlenül, hogy milyen nyomtató és milyen alapanyag, hány százaléka lenne az anyagköltséget számítva csak a nyomtatási költségem ahhoz képest, ha ugyanazt megrendelném a piacon. Jól értem, hogy az anyag az nagyon kevés tehát nagyon olcsó lenne, ha az idő nem számít és megvan a szakértelem? Azért mégis mennyi az alapanyag? hány százaléka lenne a 20000-nek?
2023. szept. 19. 11:50
 8/20 anonim ***** válasza:
Milyen technológia? FDM nyomtatásnál egy tekercs (kb. fél kiló) olcsó filamen már 8-10 000 Ft környékén kapható. Nyilván eztől van drágább is ha valami spéci kell.
2023. szept. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Azt mondom kb 200ezer az a szint ami alá nem kellene menni.
2023. szept. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Szirty ***** válasza:
38%

"...viszont most az volt, ha én beruháznék egy nyomtatóba"


Akkor bele kellene számolnod a nyomtató kb. félmilliós árát is a nyomtatás költségébe.

Ha ritkán nyomtatsz akkor nagyon nem éri meg.

2023. szept. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!